Sanghaloka - ośrodek Triratny w Krakowie

ul. Augustiańska 4/1u na Kazimierzu

(wejście od ulicy przez szklane drzwi, brak domofonu)

Nadchodzące kursy

Buddyzm

Cykl wykładów „Mandala pięciu buddów” 07 Styczeń – 11 Luty Wtorki więcej…

Kurs „Taka Karma” 6 tygodniowy cykl 25 Luty – 31 Marzec Wtorki więcej…

Medytacja

8 tygodniowy kurs medytacji od podstaw”

13 Marzec – 15 Maj  2020 – kurs na zapisy g. 18:30-20:30 Piątki

8 tygodniowy kurs medytacji przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy medytowali już wcześniej, ale chcą pogłębić swoją praktykę w towarzystwie życzliwych osób, jak i dla tych, którzy nie mieli okazji dowiedzieć się, czym jest medytacja buddyjska i chcieliby to zmienić.

 Co będziemy robić na zajęciach? 

więcej…

Program zajęć zima 2019/2020 w Sanghaloce w Krakowie

 

Wolne 🙂

 

Otwarty wieczór sanghi z medytacją i buddyzme

 •  g. 18.30-20.45, bez zapisów

  Zapraszamy na cotygodniowe spotkania dla osób zainteresowanych buddyzmem, które znają medytacje metta bhavana i uważność oddychania w tradycji Triratny.
  18 lutego – kobiece formy Mandali Pięciu Buddów – Pięć Mądrości – prowadzenie Saddhajala.
  Kurs „Taka Karma” – 6 tygodniowy cykl 25 Luty – 31 Marzec – Prowadzenie Radek & Nityabandhu. 25 Luty – Co to za karma? Czym to się je? 
  Program na kolejne wtorki  więcej…

  prosimy o datek 15 zł/pojedyncze zajęcia

   

 

Wprowadzenie do medytacji buddyjskiej

  • Są to jednorazowe zajęcia z medytacji dla początkujących.
  • Uczymy (na przemian, co drugą środę) medytacji: uważność oddechu i metta bhawana (medytacja życzliwości)
  • Wymagania: wystarczy, jeśli umiesz oddychać, liczyć do 10 i masz serce. Nie musisz być buddystą (ani nie oczekujemy, że się staniesz). Nie musisz też wiedzieć nic o medytacji czy buddyzmie.
  • Ponieważ często dostajemy mejle z pytaniem, czy trzeba się zapisać, przynieść specjalne ubranie – więc z góry piszemy, że nic z tych rzeczy – w środy nie ma zapisów, po prostu przyjdź. Zajęcia odbywają się w każdą środę, także w święta.
  • Więcej informacji: więcej informacji, a także pod adresem:  kontakt@buddyzm.info.pl
   Tu znajdziecie – harmonogram zajęć.
  • 18:00 – czekamy na Was z herbatą, zachęcamy do przyjścia wcześniej, by poznać nasz ośrodek oraz prowadzących, a także porozmawiać,  18:30-20:30 – wprowadzenie do medytacji;
  • prosimy o datek 15 zł/pojedyncze zajęcia.

Spotkania Mitrów

 • spotkanie zarezerwowane dla mitrów (osób praktykujących stale w tradycji buddyzmu Triratna)

6 tygodniowy kurs pogłębiający medytacje – II stopnia „Metta Bhavana – praktyczny kurs pozytywnych emocji”

31 Styczeń – 6 Marzec 2020

Kurs przeznaczony dla osób zaznajomionych już z praktyką uważności oddychania i metta bhawana

W trakcie kursu w szczególności zwrócimy uwagę na praktykę metta bhawana zarówno na „poduszce” jak i poza nią. Sangarakszita wielokrotnie podkreślał, że gdybyśmy większą uwagę przykładali do tego jak żyjemy, medytacja nie wymagałaby prawie „żadnego wysiłku”.

więcej…

 • kobiece spotkania – od stycznia raz na dwa miesiące w soboty prowadzimy jednodniowe miejskie retrity dla kobiet wraz z odwiedzającymi nas nauczycielkami; kolejne spotkania: 28.03 – „Pięć Etapów Ścieżki: Pozytywne Emocje” z Punyamalą więcej informacji i zapisy.., 16.05 – „Pięć Etapów Ścieżki: Duchowa Śmierć” z Simharavą, wkrótce więcej informacji.
 • męskie spotkania – raz w miesiącu w drugą sobotę miesiąca w g. 10.00-12.00 odbywają się męskie spotkania z medytacją i wykładem na temat buddyzmu. Więcej informacji znajdziecie na stronie fb Wycisz ego, usłysz drugiego;
 • listę świąt, które obchodzimy w 2020 roku w Sanghaloce znajdziecie do pobrania w pdf tutaj.

Kalendarz, Sanghaloka, Kraków

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne organizowane przez naszą wspólnotę.
Co znaczy Sanghaloka?

Sama nazwa ,,Sanghaloka” to połączenie dwóch słów ze staroindyjskiego języka sanskrytu. ,,Sangha” oznacza buddyjską wspólnotę duchową czyli wolne stowarzyszenie ludzi, którzy nie tracąc nic ze swej indywidualności, realizują wspólny cel rozwoju umysłu i ludzkiego potencjału; ludzi dla których ideałem jest Budda i oświecenie – wg buddystów najwyższy cel, do którego warto zmierzać w życiu.

,,Loka” to świat, miejsce albo dom (słowo spokrewnione np z polskim ,,lokal” albo ,,lokator”). Więc Sanghaloka to ,,miejsce medytujących lokatorów”, dom czy przystań ludzi praktykujących buddyzm i starających się zmienić siebie i świat na lepsze (i wspierać w tym innych). Jesteśmy przekonani, że nie trzeba wyjeżdżać do Indii albo mieszkać w klasztorze czy w pustelni, żeby się rozwijać duchowo. Staramy się więc stworzyć miejsce w mieście, w XXI wieku, gdzie można podjąć praktykę duchową wraz z autentyczną wspólnotą opartą na przyjaźni i pracować nad swoim umysłem i sercem.

Dla kogo jest Sanghaloka?

Sanghaloka to dom sanghi. Ale jest to też dom dla naszych przyjaciół, wszystkich tych, którzy lubią to miejsce i dobrze się w nim czują, mimo iż nie są czy nie chcą być buddystami lub jeszcze nie, bo na razie chcą się przyjrzeć. Staramy się stworzyć pozytywne miejsce gdzie można otwarcie porozmawiać, nauczyć medytacji, obejrzeć dobry film czasem przyjść na koncert. Jest dla nas jasne, że jeśli ktoś chce przychodzić tylko na medytacje albo na film i nie jest zainteresowany buddyzmem, to nie oczekujemy, że zostanie buddystą ani nie ma żadnego nacisku w tym kierunku.

Natomiast ci, których buddyzm interesuje czy ci, którzy chcą się poświęcić praktyce całym sercem, wiedzą w które dni czy wieczory są spotkania i zajęcia przeznaczone na zgłębianie tej tradycji czy wspólną praktykę.

Wynajem Sanghaloki

Zapraszamy do korzystania z naszej przestrzeni!

Sanghaloka udostępnia swoją przestrzeń przy ul. Augustiańskiej 4/1u na Kazimierzu na warsztaty rozwojowe, spotkania coachingowe lub sesje terapeutyczne; możliwość wynajmu na godziny lub cały dzień + weekendy. Cały ośrodek ma 56 m². Sala, w której mogą się odbywać zajęcia 30 m², 4,5 m wysokości +antresola z biblioteką + łazienka. Na antresoli przy oknie kącik z fotelami dla dwóch osób. W ramach udostępniania naszego miejsca prosimy o darowizny. Szczegółowe informacje pod mailem: triratnapl@gmail.com – Saddhajala. Zainteresowanym wyślemy zdjęcia sali. Zapraszamy!