Prośba o wsparcie naszej fundacji i działalności Sanghaloki

W wyjątkowym czasie zamknięcia Sanghaloki stacjonarnej i zaprzestania prowadzenia zajęć w Krakowie i w Warszawie, przenosimy się do sieci. Chcemy aby prowadzone przez nas wykłady online były dostępne dla jak najszerszego grona odbiorców, dlatego udostępniamy je wszystkim zainteresowanym. Nadal jednak, mimo zamkniętego ośrodka ponosimy koszty związane z jego prowadzeniem, z prowadzeniem fundacji i osobowe. Prosimy więc o wpłacanie datków na nasze konto. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę w formie jednorazowego przelewu lub - jeszcze lepiej - w formie stałego zlecenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie za Wasz odzew od czasu, gdy ruszyliśmy z Sanghaloką online. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy stoimy teraz przed sporymi wyzwaniami i że niektórzy z Was nie mogą nas wesprzeć finansowo i to jest zupełnie ok. Bądźcie z nami, słuchajcie wykładów na żywo i dawajcie o sobie znać. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu i dzięki Waszej obecności możemy działać dalej i dzielić się z Wami Dharmą.

Darowiznę możesz przekazać za pomocą szybkiej płatności lub poprzez przelew bankowy:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Sanghaloka online.

Nadchodzące kursy

Buddyzm

Wtorki w Sanghaloce – lipiec/sierpień 2020

Jeśli chcesz pomedytować z nami i porozmawiać o buddyzmie zapraszamy we wtorki do Sanghaloki w g. 18.20-20.00. Na spotkania wtorkowe przyjmujemy zapisy pod adresem: buddyzm.triratna@gmail.com. Prosimy o nie przychodzenie bez wcześniejszych zapisów. Podczas spotkań przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, które są dostępne pod tym linkiem: Zasady bezpieczeństwa Covid 19 w Sanghaloce.

Medytacja

4 tygodniowy kurs medytacji od podstaw – Online

7 – 28 Sierpnia Piątki – 18:30-20:00

4 tygodniowy kurs medytacji przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy medytowali już wcześniej, ale chcą pogłębić swoją praktykę w towarzystwie życzliwych osób, jak i dla tych, którzy nie mieli okazji dowiedzieć się, czym jest medytacja buddyjska i chcieliby to zmienić.

Na kursie uczymy 3 rodzajów medytacji, które praktykujemy we wspólnocie buddyjskiej Triratna. Jest to świadomość ciała (body scan), uważność oddechu oraz metta bhavana (życzliwa obecność). Kurs stanowi jednolitą całość.

…więcej…

Prowadzenie: Padmasiddha

Zapraszamy!

Program zajęć 2020 w Sanghaloce w Krakowie 
Zajęcia stacjonarne – piątki – na zapisy – kurs medytacji

Wolne:)

 

Otwarty wieczór sanghi z medytacją i buddyzmem

 •  lipiec/sierpień 2020 w g. 18.20-20.00, na zapisy

  Jeśli chcesz pomedytować z nami i porozmawiać o buddyzmie zapraszamy we wtorki do Sanghaloki w g. 18.20-20.00. Na spotkania wtorkowe przyjmujemy zapisy pod adresem: buddyzm.triratna@gmail.com. Prosimy o nie przychodzenie bez wcześniejszych zapisów. Podczas spotkań przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, które są dostępne pod tym linkiem: Zasady bezpieczeństwa Covid 19 w Sanghaloce.

  prosimy o datek 15 zł/pojedyncze zajęcia

   

 

DO KOŃCA SIERPNIA NIE PROWADZIMY WSTĘPÓW DO MEDYTACJI

Wprowadzenie do medytacji buddyjskiej – ZAPRASZAMY OD WRZEŚNIA

  • Są to jednorazowe zajęcia z medytacji dla początkujących.
  • Uczymy (na przemian, co drugą środę) medytacji: uważność oddechu i metta bhawana (medytacja życzliwości)
  • Wymagania: wystarczy, jeśli umiesz oddychać, liczyć do 10 i masz serce. Nie musisz być buddystą (ani nie oczekujemy, że się staniesz). Nie musisz też wiedzieć nic o medytacji czy buddyzmie.
  • Ponieważ często dostajemy mejle z pytaniem, czy trzeba się zapisać, przynieść specjalne ubranie – więc z góry piszemy, że nic z tych rzeczy – w środy nie ma zapisów, po prostu przyjdź. Zajęcia odbywają się w każdą środę, także w święta.
  • Więcej informacji: więcej informacji, a także pod adresem:  kontakt@buddyzm.info.pl
   Tu znajdziecie – harmonogram zajęć.
  • 18:00 – czekamy na Was z herbatą, zachęcamy do przyjścia wcześniej, by poznać nasz ośrodek oraz prowadzących, a także porozmawiać,  18:30-20:30 – wprowadzenie do medytacji;
  • prosimy o datek 15 zł/pojedyncze zajęcia.

Spotkania Mitrów

 • spotkanie zarezerwowane dla mitrów (osób praktykujących stale w tradycji buddyzmu Triratna)

4 tygodniowy kurs medytacji od podstaw – Online

7 – 28 Sierpnia Piątki – 18:30-20:00

4 tygodniowy kurs medytacji przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy medytowali już wcześniej, ale chcą pogłębić swoją praktykę w towarzystwie życzliwych osób, jak i dla tych, którzy nie mieli okazji dowiedzieć się, czym jest medytacja buddyjska i chcieliby to zmienić.

Na kursie uczymy 3 rodzajów medytacji, które praktykujemy we wspólnocie buddyjskiej Triratna. Jest to świadomość ciała (body scan), uważność oddechu oraz metta bhavana (życzliwa obecność).
Kurs stanowi jednolitą całość.

Prowadzenie: Śantaka & Padmasiddha

więcej…

 • kobiece spotkania (wstrzymane do odwołania)- od stycznia raz na dwa miesiące w soboty prowadzimy jednodniowe miejskie retrity dla kobiet wraz z odwiedzającymi nas nauczycielkami; kolejne spotkania: 28.03 – „Pięć Etapów Ścieżki: Pozytywne Emocje” z Punyamalą więcej informacji i zapisy.., 16.05 – „Pięć Etapów Ścieżki: Duchowa Śmierć” z Simharavą, wkrótce więcej informacji.
 • męskie spotkania – raz w miesiącu w drugą sobotę miesiąca w g. 10.00-12.00 odbywają się męskie spotkania z medytacją i wykładem na temat buddyzmu. Więcej informacji znajdziecie na stronie fb Wycisz ego, usłysz drugiego;
 • listę świąt, które obchodzimy w 2020 roku w Sanghaloce znajdziecie do pobrania w pdf tutaj.

Kalendarz, Sanghaloka, Kraków

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne organizowane przez naszą wspólnotę.
Co znaczy Sanghaloka?

Sama nazwa ,,Sanghaloka” to połączenie dwóch słów ze staroindyjskiego języka sanskrytu. ,,Sangha” oznacza buddyjską wspólnotę duchową czyli wolne stowarzyszenie ludzi, którzy nie tracąc nic ze swej indywidualności, realizują wspólny cel rozwoju umysłu i ludzkiego potencjału; ludzi dla których ideałem jest Budda i oświecenie – wg buddystów najwyższy cel, do którego warto zmierzać w życiu.

,,Loka” to świat, miejsce albo dom (słowo spokrewnione np z polskim ,,lokal” albo ,,lokator”). Więc Sanghaloka to ,,miejsce medytujących lokatorów”, dom czy przystań ludzi praktykujących buddyzm i starających się zmienić siebie i świat na lepsze (i wspierać w tym innych). Jesteśmy przekonani, że nie trzeba wyjeżdżać do Indii albo mieszkać w klasztorze czy w pustelni, żeby się rozwijać duchowo. Staramy się więc stworzyć miejsce w mieście, w XXI wieku, gdzie można podjąć praktykę duchową wraz z autentyczną wspólnotą opartą na przyjaźni i pracować nad swoim umysłem i sercem.

Dla kogo jest Sanghaloka?

Sanghaloka to dom sanghi. Ale jest to też dom dla naszych przyjaciół, wszystkich tych, którzy lubią to miejsce i dobrze się w nim czują, mimo iż nie są czy nie chcą być buddystami lub jeszcze nie, bo na razie chcą się przyjrzeć. Staramy się stworzyć pozytywne miejsce gdzie można otwarcie porozmawiać, nauczyć medytacji, obejrzeć dobry film czasem przyjść na koncert. Jest dla nas jasne, że jeśli ktoś chce przychodzić tylko na medytacje albo na film i nie jest zainteresowany buddyzmem, to nie oczekujemy, że zostanie buddystą ani nie ma żadnego nacisku w tym kierunku.

Natomiast ci, których buddyzm interesuje czy ci, którzy chcą się poświęcić praktyce całym sercem, wiedzą w które dni czy wieczory są spotkania i zajęcia przeznaczone na zgłębianie tej tradycji czy wspólną praktykę.

Wynajem Sanghaloki

Zapraszamy do korzystania z naszej przestrzeni!

Sanghaloka udostępnia swoją przestrzeń przy ul. Augustiańskiej 4/1u na Kazimierzu na warsztaty rozwojowe, spotkania coachingowe lub sesje terapeutyczne; możliwość wynajmu na godziny lub cały dzień + weekendy. Cały ośrodek ma 56 m². Sala, w której mogą się odbywać zajęcia 30 m², 4,5 m wysokości +antresola z biblioteką + łazienka. Na antresoli przy oknie kącik z fotelami dla dwóch osób. W ramach udostępniania naszego miejsca prosimy o darowizny. Szczegółowe informacje pod mailem: triratnapl@gmail.com – Saddhajala. Zainteresowanym wyślemy zdjęcia sali. Zapraszamy!