Prosimy o wsparcie

W wyjątkowym czasie zamknięcia Sanghaloki stacjonarnej i zaprzestania prowadzenia zajęć w Krakowie i w Warszawie, przenieśliśmy się do sieci. Chcemy aby prowadzone przez nas wykłady online były dostępne dla jak najszerszego grona odbiorców, dlatego udostępniamy je wszystkim zainteresowanym.

Nadal jednak, mimo zamkniętego ośrodka ponosimy koszty związane z jego prowadzeniem (np. wysokie rachunki za prąd na ogrzanie Sanghaloki), z prowadzeniem fundacji itd. Dodatkowo są koszty wynagrodzenia. Co prawda, od lat rosnąca grupa osób działa na rzecz Sanghaloki nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia – to są tysiące godzin naszego (i czasem waszego) czasu, pracy, energii… Nie wszystko da się jednak zrobić na zasadzie wolontariatu – aby wszystkie te działania skoordynować, zapewnić sprawne działanie fundacji, ośrodka, zajęć, internetu itp. potrzebujemy osoby zatrudnionej na stałe. Dlatego zatrudniamy też managerkę ośrodka – od 2021 r. w niemal pełnym wymiarze czasu. (Wkrótce podamy szczegółowy wykaz wydatków fundacji/ośrodka, abyście wiedzieli na co zbieramy.)

Wszystkich, którym zależy, by Sanghaloka się rozwijała lub które czują się częścią tej wspólnoty (na żywo i online), prosimy o wspieranie nas darowiznami na konto. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę w formie jednorazowego przelewu lub – jeszcze lepiej – w formie stałego zlecenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie za Wasz odzew od czasu, gdy ruszyliśmy z Sanghaloką online. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z Was nie mogą nas wesprzeć finansowo i to jest zupełnie ok. Bądźcie z nami, słuchajcie wykładów na żywo i dawajcie o sobie znać. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu i dzięki Waszej obecności możemy działać dalej i dzielić się z Wami Dharmą.

Darowiznę możesz przekazać za pomocą szybkiej płatności lub poprzez przelew bankowy:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Sanghaloka online.

Przekaż darowizne

Z wyrazami wdzięczności,
Zespół Sanghaloki

 

Jakie są nasze źródła finansowania?

 • Działamy jako Fundacja Przyjaciele Buddyzmu, KRS 0000217988.
 • Prosimy o darowizny na konto. Ważne są dla nas zarówno datki większe jak i systematyczne drobne.
 • Podczas prowadzonych przez nas zajęć prosimy o datki ,,do miski”.

Dlaczego zbieramy pieniądze? Co jest naszym celem?

Nasz główny cel to nauczanie Dharmy czyli pomoc ludziom w rozwoju pełnego ludzkiego potencjału. Czterech ordynowanych buddystów Triratny prowadzi zajęcia w Krakowie i Warszawie w swoim wolnym czasie. Zbieramy na:

 • koszty utrzymania ośrodka w Krakowie (media i ogrzewanie, ubezpieczenie, alarm, remonty, wyposażenie),
 • koszty najmu lokalu w Warszawie,
 • tłumaczenie i publikację książek buddyjskich i medytacyjnych,
 • wsparcie dla dwóch z prowadzących,
 • wynagrodzenie dla osoby pracującej na zlecenie dla ośrodka,
 • bilety kolejowe i autobusowe,
 • koszty poduszek i mat medytacyjnych, pomocy naukowych,
 • koszty administracji fundacji, księgowości,
 • koszty wyjazdów doszkalających dla prowadzących zajęcia itd.

Z czego się utrzymują prowadzący zajęcia?

Nie pobieramy pensji z Fundacji (oprócz wyż. wym. wsparcia). Utrzymujemy się jak przeciętni ludzie: z własnej pracy zawodowej lub z własnych środków. Jednak chcielibyśmy zebrać na tyle, byśmy mogli całkowicie oddać się nauczaniu Dharmy i wspieraniu Sanghi w Polsce.

Jakie są nasze plany?

Aktualnie nasz najambitniejszy projekt to zbiórka na własny ośrodek w Warszawie. Mamy do tej pory 120 tys. zł. Potrzeba oczywiście dużo więcej. Mamy również ambitne plany udostępniania literatury buddyjskiej nauczycieli z naszej tradycji – jako fundacja nie możemy sprzedawać książek, a drobne datki przekazywane w zamian za książki pokrywają niewielką część kosztów tłumaczenia i publikacji. Zbieramy także na przyjazdy nauczycieli prowadzących retrity (kursy wyjazdowe). Prowadzą oni kursy nieodpłatnie, ale pokrywamy w niektórych przypadkach koszty podróży itp.

Jaką kwotę proponujemy?

 • Na przykład 60-100 złotych miesięcznie (może być mniej lub więcej). Najlepiej dla nas, kiedy wiemy, na jaki regularny datek możemy liczyć. Nawet drobna suma co miesiąc bardzo nam pomaga w rozwoju Dharmy i Sanghi
 • Cała idea polega na dawaniu od serca i dobrowolnym wspieraniu Sanghi, przez tych, którzy czują wdzięczność za to, co dał im buddyzm czy Triratna. Jeśli nie chcesz albo nie możesz, to po prostu dalej wrzucaj drobne do miski w Sanghaloce, pomagaj sprzątając lub po prostu przychodź i bądź.
 • Można oczywiście spytać o każdy aspekt finansowania fundacji, jak i każdy inny dot. Triratny – nie mamy nic do ukrycia. Spytaj np przed zajęciami lub skontaktuj się z nami przez maila: kontakt@buddyzm.info.pl
 • Jeśli chcesz wesprzeć nas większą sumą (np. na ośrodek w Warszawie) i potrzebujesz o tym porozmawiać, także się skontaktuj.

Jak dokonać wpłaty?

Prosimy ustaw miesięczne stałe zlecenie (lub jednorazową darowiznę) na konto Fundacji Przyjaciele Buddyzmu. Nie ma najmniejszej czy największej sumy, sam(a) zdecyduj, ile chcesz przelać miesięcznie.

Numer konta do wszystkich wpłat (oprócz tych na naszą działalność w Warszawie):
Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – JEZIORA LOTOSÓW.

Numer konta do wpłat na działalność w Warszawie:
Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
64 1140 2004 0000 3202 7834 5657, mBank
Tytuł wpłaty: DAROWIZNA NA DZIAŁALNOŚĆ W WARSZAWIE

 

Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę!