Wtorkowy wieczór Sanghi – Spotkania z oświeceniem  


Wtorki 7-28 Września 

Miejsce:
stacjonarnie w Sanghaloce + online 

Godziny:
18:15 – drzwi otwarte
18:25 – logowanie zoom
18:30 – medytacja
19:15 – wykład i rozmowa w grupie
20:30 – kończymy spotkanie

 

We wtorkowe wieczory zapraszamy na opowieści z życia Buddy.
W oparciu o książkę Saddhaloki „Spotkania z oświeceniem”, Saddhajala wybierze i opowie nam 4 historie z życia Buddy, które niosą ze sobą cenne nauki na temat nietrwałości, duchowego życia, rozwijania życzliwości i świadomości.
Budda Szakjamuni po osiągnięciu Oświecenia w wieku 35 lat pozostałe 45 lat swego życia spędził wędrując po północnych Indiach. Uczył każdego, kto chciał słuchać – królów i żebraków, filozofów i chłopów, żony i kurtyzany, morderców i świętych. Wszyscy oni znajdowali się wśród jego uczniów. Relacje ze spotkań Buddy z tymi ludźmi oraz streszczenia jego nauk były zapamiętywane i recytowane przez mnichów – jego uczniów – w trakcie regularnych spotkań i w ten sposób przekazywano je następnym pokoleniom przez całe stulecia. O ile wiemy, do dzisiejszych czasów przetrwał tylko jeden taki kompletny zbiór – spisany na Sri Lance jakieś pięćset lat po śmierci Buddy i znany obecnie jako kanon palijski. Dzięki dostępnym relacjom, przeniesiemy się przy ciepłym płomieniu sanghi do czasów Buddy, by zaczerpnąć ze źródła mądrości Oświeconego umysłu.

Program:

 

Spotkania odbywają się stacjonarnie w Sanghaloce i na żywo na naszym facebooku. W każdy wtorek od 7-28 września.
Prosimy o datek 15zł/pojedyncze zajęcia.

 

Zapisy:
kontakt.buddyzm@gmail.com

Wpłat darowizn można dokonywać za pośrednictwem szybkich płatności:
https://www.buddyzm.info.pl/szybka-platnosc-darowizna-dla-sanghaloki/

Konto mBank: 86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, Fundacja Przyjaciele Buddyzmu,

tytuł wpłaty: „DAROWIZNA na kurs piątkowy podstawy medytacji”.

Osoby, które obecnie są w trudnej sytuacji finansowej, prosimy o kontakt z nami pod adresem: kontakt@buddyzm.info.pl. Istnieje możliwość uczestnictwa w kursie na ulgowych, umówionych zasadach.