✨Nadchodzące kursy medytacji i buddyzmu w naszym ośrodku w Krakowie w formie stacjonarnej i online✨

Buddyzm

Wtorki od 15 Listopada – 20 Grudnia 19.15-21.15

Miejsce:Sanghaloka stacjonarnie + facebook na żywo

Opis:

Kurs buddyzmu z medytacją bez prowadzenia na końcu.Kurs odbywa się po zajęciach wprowadzenie do medytacji, a więc można uczestniczyć w obu zajęciach (darowizna 40 zł) lub wybrać jedno z nich (20 zł/pojedyncze zajęcia).

Program:

Mandala Pięciu Buddów -6 tyg. kurs buddyzmu„Mocny i piękny symbol buddyjski reprezentujący Oświecenie w całej swej totalności i doskonałości. Każdy Budda reprezentuje lub wyraża pewien aspekt oświecenia w odniesieniu do cech ludzkich doprowadzonych do doskonałości..."

Więcej…

Darowizny:

Prosimy o datek 20 zł/pojedyncze zajęcia lub 40 zł wraz z wprowadzeniem do medytacji. Darowizny można wrzucić do miski przed zajęciami lub  przekazać je za pośrednictwem szybkich płatności: tutaj…

Medytacja

 

kursy medytacji w Sanghaloce

Piątki18:30-20:30

8 Tygodniowy kurs medytacji od podstaw - kursy te są cykliczne, nowa edycja styczeń 2023

Opis:8 tygodniowy kurs medytacji przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy medytowali już wcześniej, ale chcą pogłębić swoją praktykę w towarzystwie życzliwych osób, jak i dla tych, którzy nie mieli okazji dowiedzieć się, czym jest medytacja buddyjska i chcieliby to zmienić. opis poprzedniej edycji…

Zapisy:

Darowizny:

Prosimy o datek w wysokości 350 zł za całość kursu. Dla studentów mamy zniżkę – 320 zł.

Wpłat darowizn można dokonywać przelewem na konto:

Konto mBank: 86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, Fundacja Przyjaciele Buddyzmu,

tytuł wpłaty: „DAROWIZNA na kurs piątkowy podstawy medytacji”.

Osoby, które obecnie są w trudnej sytuacji finansowej, prosimy o kontakt z nami pod adresem: kontakt@buddyzm.info.pl. Istnieje możliwość uczestnictwa w kursie na ulgowych, umówionych zasadach.

 

3 tygodniowy kurs pogłębiający medytację (kolejna edycja w trakcie planowania)
Metta Bhavana – pogłębienie praktyki medytacji24 czerwca – 8 lipca Piątki 18:30-20:30
Miejsce:Sanghaloka Kraków – ul. Augustiańska 4/1u i zoom
Godziny:18:00 – czekamy na Was z herbatą18:30 – rozpoczynamy zajęcia20:30 – kończymy spotkanie
Zapisy:
Prosimy o datek w wysokości 100 zł. Dla studentów mamy zniżkę – 70 zł.
Opis: 3 tygodniowy kurs medytacji II stopnia. Zgłębia praktykę metta bhavany.
Każdy tydzień to jeden element praktyki:• Tydzień 1: Aktywność i receptywność w medytacji• Tydzień 2: Wdzięczność• Tydzień 3: Metta we wszechświecie
Prowadzenie:Padmasiddha & Michał

 

Prośba o wsparcie działalności naszego ośrodka w Krakowie i grupy w Warszawie

Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są na zasadzie dany. Przekazane darowizny przeznaczamy na podstawowe potrzeby związane z utrzymaniem naszego krakowskiego ośrodka i  warszawskiej grupy. Jeśli chcesz i możesz nas wesprzeć, jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę. Możesz to zrobić w formie jednorazowego przelewu lub – jeszcze lepiej – w formie stałego zlecenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu i dzięki Waszej obecności możemy działać dalej i dzielić się z Wami Dharmą.

Czytaj więcej na temat finansowania ośrodka…

Darowiznę możesz przekazać za pomocą szybkiej płatności lub poprzez przelew bankowy:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Sanghaloka Kraków i online.

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
64 1140 2004 0000 3202 7834 5657, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – na działalność w Warszawie.

Spotkania dla rodziców praktykujących buddyzm w ramach Triratny (zoom)

Zapraszamy na spotkania dla rodziców praktykujących buddyzm w Triratnie! Spotkania będą się odbywać na zoomie w drugą niedzielę miesiąca, rozpoczynając od marca.  Link dostępny pod adresem: buddyzm.triratna@gmail.com.

Więcej…

Szczegółowy program zajęć stacjonarnych i online w Krakowie

Wolne:)

 

 

Wprowadzenie do medytacji buddyjskiej dla początkujących Stacjonarnie w Krakowie

Miejsce:
Sanghaloka, ul. Augustiańska 4/1u Kraków

Kiedy:
Wtorki 18:00-19:00 co tydzień od 8 Listopada

Opis:
Na zajęciach uczymy naprzemiennie medytacji życzliwości „metta bhawana” i uważności oddechu, poprzedzając każdą z praktyk medytacją body scan. Wtorkowe wprowadzenie do medytacji skierowane jest do każdego, kto chce rozpocząć nową przygodę w swoim życiu. Medytacja to znakomite narzędzie do ćwiczenia umysłu i uważności.
więcej…

———————————————————————————————————–

6 tyg. kurs buddyzmu stacjonarnie i online – Mandala Pięciu Buddów

15 Listopada – 20 Grudnia 

Miejsce:
Sanghaloka i facebook

Kiedy:
Wtorki 19:15-21:15

Opis:
„Mocny i piękny symbol buddyjski reprezentujący Oświecenie w całej swej totalności i doskonałości. Każdy reprezentuje lub wyraża pewien aspekt oświecenia w odniesieniu do cech ludzkich doprowadzonych do doskonałości…”

Prowadzenie: Kahantipala & Śāntka i Michał
więcej…

Brak zajęć

Spotkania Mitrów

  • spotkanie zarezerwowane dla mitrów (osób praktykujących stale w tradycji buddyzmu Triratna)

We wrześniu rozpoczęliśmy nowy kurs dla mitrów od podstaw, przeznaczony także dla osób zainteresowanych byciem mitrą.

Kontynuacja rozpoczętego w 2020 roku kurs buddyzmu od podstaw dla mitrów, w którym mogą wziąć udział także osoby zainteresowane byciem mitrą.Kurs prowadzony jest w oparciu o rok pierwszy sylabusa przygotowanego przez Triratnę w UK. Teksty są przetłumaczone na język polski. Podczas tego roku będziemy poruszać zagadnienia Trójstopniowej Ścieżki: Etyka, Medytacja, Mądrość, a także Czym jest Pójście po Schronienie i rytuał w buddyzmie.
Kurs ma na celu wspólne studiowanie Dharmy w grupie mitrów – osób, które zdecydowały się na praktykę w naszej wspólnocie i pogłębianie rozumienia ścieżki buddyjskiej, którą podążamy. Chcemy także stworzyć warunki dla budowania sanghi, więzi między nami i przyjaźni poprzez wymianę poglądów, szczere rozmowy i wspólne działania na rzecz ośrodka.
Warunkiem uczestnictwa w tej grupie jest regularna obecność na zajęciach, czytanie tekstu i zaangażowane serce 🙂
Osoby zainteresowane byciem mitrą mogą uczestniczyć w tym kursie jeśli mają już kontakt z naszą wspólnotą przynajmniej 6 miesięcy (jeśli jest inaczej, a jesteś zainteresowana/y, skontaktuj się z nami).
Ta grupa w pierwszym roku jest grupą mieszaną zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Prowadzić ją będą na przemian Nityabandhu, Padmasiddha, Saddhajala i Alicja.
Grupa ta będzie stacjonarna, a zajęcia odbywać się będą w Sanghaloce w Krakowie. Dla osób, które są spoza Krakowa będzie możliwość przyłączenia się do tej grupy w formie online.
Prosimy o darowizny 20 zł/pojedyncze zajęcia lub 80 zł stały przelew w miesiącu.
Zapraszamy do zapisów: buddyzm.triratna@gmail.com.

 

Kurs II stopnia pogłębiający medytację – przez ciało do koncentracji i spokoju

18 Listopada – 9 Grudnia – niebawem podamy więcej szczegółow

Święto Sanghi

3 grudnia 2022
g. 11.00-15.00

 

Zapraszamy całą sanghę! Więcej info tutaj.

 

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne organizowane przez naszą wspólnotę.
Co znaczy Sanghaloka?

Sama nazwa ,,Sanghaloka” to połączenie dwóch słów ze staroindyjskiego języka sanskrytu. ,,Sangha” oznacza buddyjską wspólnotę duchową czyli wolne stowarzyszenie ludzi, którzy nie tracąc nic ze swej indywidualności, realizują wspólny cel rozwoju umysłu i ludzkiego potencjału; ludzi dla których ideałem jest Budda i oświecenie – wg buddystów najwyższy cel, do którego warto zmierzać w życiu.

,,Loka” to świat, miejsce albo dom (słowo spokrewnione np z polskim ,,lokal” albo ,,lokator”). Więc Sanghaloka to ,,miejsce medytujących lokatorów”, dom czy przystań ludzi praktykujących buddyzm i starających się zmienić siebie i świat na lepsze (i wspierać w tym innych). Jesteśmy przekonani, że nie trzeba wyjeżdżać do Indii albo mieszkać w klasztorze czy w pustelni, żeby się rozwijać duchowo. Staramy się więc stworzyć miejsce w mieście, w XXI wieku, gdzie można podjąć praktykę duchową wraz z autentyczną wspólnotą opartą na przyjaźni i pracować nad swoim umysłem i sercem.

Dla kogo jest Sanghaloka?

Sanghaloka to dom sanghi. Ale jest to też dom dla naszych przyjaciół, wszystkich tych, którzy lubią to miejsce i dobrze się w nim czują, mimo iż nie są czy nie chcą być buddystami lub jeszcze nie, bo na razie chcą się przyjrzeć. Staramy się stworzyć pozytywne miejsce gdzie można otwarcie porozmawiać, nauczyć medytacji, obejrzeć dobry film czasem przyjść na koncert. Jest dla nas jasne, że jeśli ktoś chce przychodzić tylko na medytacje albo na film i nie jest zainteresowany buddyzmem, to nie oczekujemy, że zostanie buddystą ani nie ma żadnego nacisku w tym kierunku.

Natomiast ci, których buddyzm interesuje czy ci, którzy chcą się poświęcić praktyce całym sercem, wiedzą w które dni czy wieczory są spotkania i zajęcia przeznaczone na zgłębianie tej tradycji czy wspólną praktykę.