Prośba o wsparcie naszej fundacji, ośrodka Sanghaloka i działalności grupy w Warszawie

Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są na zasadzie dany. Przekazane darowizny przeznaczamy na podstawowe potrzeby związane z utrzymaniem naszej warszawskiej grupy Jeśli chcesz i możesz nas wesprzeć, jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę. Możesz to zrobić w formie jednorazowego przelewu lub - jeszcze lepiej - w formie stałego zlecenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcomDzięki Waszemu wsparciu finansowemu i dzięki Waszej obecności możemy działać dalej i dzielić się z Wami Dharmą.

Darowiznę możesz przekazać za pomocą szybkiej płatności lub poprzez przelew bankowy:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Sanghaloka online

lub

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
64 1140 2004 0000 3202 7834 5657, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – na działalność w Warszawie.

Nadchodzące kursy

Buddyzm

Wtorki w Sanghaloce – październik-grudzień 2020

Jeśli chcesz pomedytować z nami i porozmawiać o buddyzmie zapraszamy we wtorki do Sanghaloki w g. 18.20-20.00. Podczas wtorkowych jesiennych wieczorów porozmawiamy o wegetarianizmie, zmianach klimatu, praktyce buddyjskiego kapelana w więzieniu, łączeniu życia rodzinnego z buddyzmem, właściwych sposobach zarabiania i współtworzeniu sanghi. Refleksjami podzielą się tym razem z nami Sanghalokatorzy o ordynowani goście z zagranicy 🙂W dniach 9-29 listopada spotkania odbywają się wyłącznie w formie online. Więcej…

Medytacja

kursy medytacji w Sanghaloce

8 tygodniowy kurs medytacji dla początkujących rozpoczniemy w styczniu 2021. Więcej szczegółów wkrótce.

 Piątki – 18:30-20:00

Więcej…

 

Uwaga, od 9-29 listopada działamy wyłącznie w sieci. Zapraszamy do udziału w spotkaniach na facebooku i za pośrednictwem zoom.

Program zajęć podczas pandemi – online Kraków, Warszawa i cały świat:)

Wolne:)

 

Inspiracje Dharmą – otwarty wieczór sanghi z medytacją i buddyzmem ONLINE

  • Wspólna medytacja (bez prowadzenia), wykład i rozmowa na temat buddyzmu (dla osób, które już znają medytacje metta bhavana i uważność oddychania i mają wstępną wiedzę na temat buddyzmu)
  • Na zajęcia online nie prowadzimy zapisów.
  • 18:30-19.10 – medytacja -transmisja na fb; 19.15 – możliwość zalogowania się na zoom; 19.20-20:30 – wykład i rozmowa na temat buddyzmu- zoom i transmisja na fb;
  • Prosimy o datek 15 zł/pojedyncze zajęcia.
  • Prowadzenie: Nityabandhu, Saddhajala

 

Wprowadzenie do medytacji buddyjskiej – ONLINE (na zapisy)

  • Są to jednorazowe zajęcia z medytacji dla początkujących.
  • Uczymy (na przemian, co drugą środę) medytacji: uważność oddechu i metta bhawana (medytacja życzliwości)
  • Wymagania: wystarczy, jeśli umiesz oddychać, liczyć do 10 i masz serce. Nie musisz być buddystą (ani nie oczekujemy, że się staniesz). Nie musisz też wiedzieć nic o medytacji czy buddyzmie.
  • Zapisy na zajęcia pod adresem: kontakt@buddyzm.info.pl. Przy zapisach wyślemy Wam link do zoom.
  • 17:55 – logowanie; 18:00-19:30 – wprowadzenie do medytacji;
  • Prosimy o datek 15 zł/pojedyncze zajęcia.
  • Podczas spotkań stacjonarnych (zawieszone na czas 9-29 listopada) przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, które są dostępne pod tym linkiem: Zasady bezpieczeństwa Covid 19 w Sanghaloce.

   Wprowadzenie do buddyzmu – od września (na zapisy)

  • Są to zajęcia w formie miesięcznego kursu. W każdym miesiącu zaczynamy nowy temat.
  • Temat na październik: Cztery Szlachetne Prawdy”. Odpowiemy sobie m.in. na pytania: Czy Budda miał depresję, skoro głosił naukę o cierpieniu? Czy buddyzm mówi, że mamy się wyzbyć wszystkich pragnień? Jak zastosować tę naukę w 2020 roku? Jak być szczęśliwym? Trochę na wesoło, trochę na poważnie – mamy nadzieję na Wasze uczestnictwo i inspirujące rozmowy.
  • Kurs skierowany jest do każdego, kto chce poznać podstawowe zagadnienia buddyzmu.
  • Nie musisz mieć wcześniej żadnego przygotowania, ani celu by stać się buddystą. Możesz po prostu przyjść, zaspokoić swoją ciekawość i poznać fajnych ludzi, którzy od lat podążają buddyjską ścieżką i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
  • Zapisy na zajęcia pod adresem: buddyzm.triratna@gmail.com.
  • 19:30 – otwarcie drzwi; 19:45-20:45 – wprowadzenie do buddyzmu;
  • prosimy o datek 15 zł/pojedyncze zajęcia.
  • Prowadzenie: Nityabandhu i Radek.
  •  Podczas spotkań przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, które są dostępne pod tym linkiem: Zasady bezpieczeństwa Covid 19 w Sanghaloce.

Spotkania Mitrów

 • spotkanie zarezerwowane dla mitrów (osób praktykujących stale w tradycji buddyzmu Triratna)

8 Tygodniowy kurs medytacji
od podstaw – Online 

15 Stycznia – 5 Marca
zależnie od sytuacji pandemicznej kurs poprowadzimy stacjonarnie lub online, szczegóły wkrótce


Miejsce:
Online

Opis:
8 tygodniowy kurs medytacji przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy medytowali już wcześniej, ale chcą pogłębić swoją praktykę w towarzystwie życzliwych osób, jak i dla tych, którzy nie mieli okazji dowiedzieć się, czym jest medytacja buddyjska i chcieliby to zmienić.

więcej…

Zapraszamy!
Zespół Sanghaloki

 • kobiece spotkania –  raz na dwa miesiące w soboty lub niedziele prowadzimy jednodniowe miejskie retrity dla kobiet ONLINE wraz z odwiedzającymi nas nauczycielkami; kolejne spotkania: wkrótce nowy termin spotkania.
 • męskie spotkania – Więcej informacji znajdziecie na stronie fb Wycisz ego, usłysz drugiego;
 • 28 listopada – Święto Sanghi – Festiwal Światła online. Info pod linkiem: https://www.facebook.com/events/2778130499118765

Kalendarz, Sanghaloka, Kraków

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne organizowane przez naszą wspólnotę.
Co znaczy Sanghaloka?

Sama nazwa ,,Sanghaloka” to połączenie dwóch słów ze staroindyjskiego języka sanskrytu. ,,Sangha” oznacza buddyjską wspólnotę duchową czyli wolne stowarzyszenie ludzi, którzy nie tracąc nic ze swej indywidualności, realizują wspólny cel rozwoju umysłu i ludzkiego potencjału; ludzi dla których ideałem jest Budda i oświecenie – wg buddystów najwyższy cel, do którego warto zmierzać w życiu.

,,Loka” to świat, miejsce albo dom (słowo spokrewnione np z polskim ,,lokal” albo ,,lokator”). Więc Sanghaloka to ,,miejsce medytujących lokatorów”, dom czy przystań ludzi praktykujących buddyzm i starających się zmienić siebie i świat na lepsze (i wspierać w tym innych). Jesteśmy przekonani, że nie trzeba wyjeżdżać do Indii albo mieszkać w klasztorze czy w pustelni, żeby się rozwijać duchowo. Staramy się więc stworzyć miejsce w mieście, w XXI wieku, gdzie można podjąć praktykę duchową wraz z autentyczną wspólnotą opartą na przyjaźni i pracować nad swoim umysłem i sercem.

Dla kogo jest Sanghaloka?

Sanghaloka to dom sanghi. Ale jest to też dom dla naszych przyjaciół, wszystkich tych, którzy lubią to miejsce i dobrze się w nim czują, mimo iż nie są czy nie chcą być buddystami lub jeszcze nie, bo na razie chcą się przyjrzeć. Staramy się stworzyć pozytywne miejsce gdzie można otwarcie porozmawiać, nauczyć medytacji, obejrzeć dobry film czasem przyjść na koncert. Jest dla nas jasne, że jeśli ktoś chce przychodzić tylko na medytacje albo na film i nie jest zainteresowany buddyzmem, to nie oczekujemy, że zostanie buddystą ani nie ma żadnego nacisku w tym kierunku.

Natomiast ci, których buddyzm interesuje czy ci, którzy chcą się poświęcić praktyce całym sercem, wiedzą w które dni czy wieczory są spotkania i zajęcia przeznaczone na zgłębianie tej tradycji czy wspólną praktykę.

Wynajem Sanghaloki

Zapraszamy do korzystania z naszej przestrzeni!

Sanghaloka udostępnia swoją przestrzeń przy ul. Augustiańskiej 4/1u na Kazimierzu na warsztaty rozwojowe, spotkania coachingowe lub sesje terapeutyczne; możliwość wynajmu na godziny lub cały dzień + weekendy. Cały ośrodek ma 56 m². Sala, w której mogą się odbywać zajęcia 30 m², 4,5 m wysokości +antresola z biblioteką + łazienka. Na antresoli przy oknie kącik z fotelami dla dwóch osób. W ramach udostępniania naszego miejsca prosimy o darowizny. Szczegółowe informacje pod mailem: triratnapl@gmail.com – Saddhajala. Zainteresowanym wyślemy zdjęcia sali. Zapraszamy!