kurs buddyzmu

8-tygodniowy kurs buddyzmu – Dhammapada czyli Droga Prawdy

16 maja – 4 lipca 2023

Miejsce:
Sanghaloka, ul. Augustiańska 4/1u Kraków

Kiedy:
Wtorki 18:30 – 20:45

Opis:
Podczas wtorkowych wieczorów z medytacją i buddyzmem eksplorujemy razem aspekty buddyjskiej wizji, czerpiąc z dwu i pół tysiąca lat nauk, aby znaleźć odpowiedzi na ważne pytania, które zadajemy sobie żyjąc w często „zabieganym” współczesnym świecie.

Przez kolejnych osiem tygodni skierujemy naszą uwagę w stronę Dhammapady, czyli „Drogi Prawdy”, która jest wyrazem najgłębszej mądrości buddyzmu. W tych krótkich, zapadających w pamięć wersetach Budda zachęca nas do praktykowania całym sercem – ponieważ „spokojny umysł przynosi szczęście”.

Zapraszamy, przyjdź i posłuchaj, weź udział w dyskusji nad niektórymi aspektami tych starożytnych mądrości, które, jak powiedział nasz nauczyciel, Bhante Sangarakshita „zasługują na wyrycie w naszych sercach złotymi lub ognistymi literami”.

Wieczór będzie składał się z sesji medytacyjnej oraz części wykładowej, będziemy również mieć czas na pytania i dyskusję w grupach.

Serdecznie zapraszamy!

 

Darowiznę możesz przekazać za pomocą szybkiej płatności lub poprzez przelew bankowy:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Sanghaloka Kraków i online.


Prowadzący:

Śāntaka

Prowadzi zajęcia w Krakowie i Warszawie

Moje buddyjskie imię oznacza ,,ten, który jest spokojny i daje spokój”. Na zakończenie jednego z odosobnień medytacyjnych, fotograf poprosił uczestników o pozowanie do zdjęcia i określenie siebie prostym zdaniem. ,,Nie wiem” – było moim. Od lat zastanawiam się nad sensem i tym co powoduje, że rano chce nam się wstać z łóżka. Sens odnajduje w Karanija metta sutta, a w wolnych chwilach lubię czytać w różnych kafejkach na Ziemi

Kshantipala

Prowadzi zajęcia w Krakowie i Warszawie

Mam na imię Kszantipala. Jestem przede wszystkim Buddystą, uczniem Urgiena Sangharakszity, a dalej społecznikiem i dziennikarzem. Nauki Buddy i życie, w którym się nimi inspiruję, eksploruję poprzez słuchanie i opowiadanie historii, mitologię, poezję. Ponad wszystko kocham ludzi, dzieła ludzkie, naturę i sztukę. Poza tym niezwykle wysoko cenię sobie niesentymentalną życzliwość.