Warszawa

Medytacja i buddyzm w Warszawie 2017

Wspólnota Buddyjska Triratna to nowoczesny buddyjski ruch założony w 1967 roku w Londynie, czerpiący z całej tradycji buddyskiej. Staramy się stworzyć warunki dla efektywnej praktyki buddyzmu, opartej na przyjaźni, we współczesnym świecie. Wykształciliśmy nową tradycję, w której jest miejsce na różne style życia i efektywną praktykę. Od 2011 roku prowadzimy regularne (obecnie dwa razy w miesiącu, w przyszłości częściej) zajęcia o tematyce medytacja i buddyzm w Warszawie.

2akshobhya-3

Od stycznia 2017 prowadzimy zajęcia co tydzień w czwartki wieczór LUB w soboty popołudniu (raz lub dwa razy w miesiącu). W ramach każdych zajęć odbywa się wprowadzenie do medytacji oraz kurs buddyzmu. Można przyjść na część (np tylko wprowadzenie do medytacji) lub zostać na całość.

Szczegółowy program, adres i inne informacje o zajęciach poniżej.

ZAJĘCIA W CZWARTKI

W każdy czwartek wieczór przy ulicy Kępnej 6 (siedziba teatru Remus), domofon 145, na starej Pradze. Prowadzi Śantaka (Polak mieszkający na co dzień w Krakowie).

Program

17.30 – 18.10 drzwi otwarte – zapraszamy na herbatę, zapoznanie się

18.10 – 19.00 Wprowadzenie do medytacji uważności oddychania lub metta bhawana (medytacja życzliwości). Jest to wstęp do medytacji w pigułce dla tych, którzy nigdy nie medytowali lub dla tych, którzy chcą sobie technikę przypomnieć lub po prostu przyjść i posłuchać wprowadzenia do medytacji.

Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 17.30 a 18.10 (i nie później niż 18.10)

19 – 19.15 Przerwa na herbatę, czas kiedy można przyjść na drugą część wieczoru lub wyjść po pierwszej części.

Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 19.00 a 19.15 (i nie później niż 19.15)

19.15 – 20 Wspólna medytacja (już bez wprowadzenia)

20 – 20.15 Przerwa na herbatę

20.15 – 21 Wykład na temat buddyjski i rozmowa.

Prosimy was o datki na pokrycie kosztów 10 zł za pierwszą część od 18-19, a 20 zł za drugą część lub za cały wieczór.

Bardzo serdecznie was zapraszamy jeśli macie czas i ochotę wspólnie pomedytować, napić się herbaty i porozmawiać o rzeczach ważnych i ważniejszych, poznać nowych ludzi. Do zobaczenia.

ZAJĘCIA W SOBOTY:

W niektóre soboty w miesiącu. 

Kolejne zajęcia: SOBOTA, 25 MARCA 2017 – w godzinach: 14.30 – 18.00

Podczas każdych regularnych zajęć sobotnich: 1. wprowadzenie do medytacji 2. medytacja (już bez wprowadzenia) 3. kurs buddyzmu.

PLAN POPOŁUDNIA

14.30 – 15.45 wprowadzenie do medytacji metta bhawana (kultywowanie pozytywnych emocji)

15.45 – 16.00 przerwa, przyjście/wyjście

16.00 – 16.40 wspólna medytacja już bez prowadzenia

16.45 – 18.00 wykład “Cztery rodzaje wysiłku – jak praktykować w codziennym życiu” oraz dyskusja.

Zajęcia wprowadzające są otwarte dla wszystkich, nie ma żadnych zapisów, nie trzeba nic przynosić ani nie trzeba się anonsowa wcześniej – po prostu zapraszamy 🙂 

Zajęcia (z tłumaczeniem) zwykle prowadzi Jinaraja, Szkot mieszkający w Polsce.

Budda Warszawa

Jeśli chcesz się skontaktować czy o coś dopytać, to prosimy o mejla na: triratna.warszawa@gmail.com

GDZIE?

Ulica Kępna 6 (siedziba teatru Remus), domofon 145, na starej Pradze.
Prosimy o datek 20 zł (lub 10 zł jeśli się uczysz) na pokrycie kosztów naszych i naszych gospodarzy.  

Na tej stronie i blogu znajdziesz więcej informacji o buddyzmie, medytacji, naszej wspólnocie Triratna i naszym podejściu do buddyzmu i wiele więcej. Jeśli będziesz chciał/a o coś spytać, to oczywiście pisz. Adres mejlowy grupy warszawskiej Triratny: triratna.warszawa@gmail.com Do usłyszenia i może zobaczenia!

Dla osób regularnie biorących udział w zajęciach warszawskich:
Sobotnie spotkania grupy Triratny w Warszawie odbywają się przy wsparciu finansowym członków sanghi w formie regularnej darowizny. Jeśli chcesz i możesz włączyć się w działania wspierające, pomoże to pokryć koszty związane z wynajmem sali do praktyki i dojazdem prowadzących zajęcia. To także wyraz “Dany” – dawania/szczodrości – poprzez darowiznę dajemy pośrednio innym szansę by czerpać z praktyki.

 Sugerowana kwota miesięcznej darowizny to 30 zł, ale żadna suma nie jest za mała, ani za duża, ważne żeby była regularna (jeśli to możliwe na początku miesiąca), żebyśmy mogli przewidzieć budżet. Przelewy o tytule „Darowizna Warszawa, okres wpłaty“ można przesyłać na konto Fundacji Przyjaciele Buddyzmu, PKO SA: 32 1240 4533 1111 0010 7256 1257

MEDYTACJA I BUDDYZM W POLSCE:  Kraków  Warszawa  Wrocław