Warszawa

Medytacja i buddyzm w Warszawie 2017

Wspólnota Buddyjska Triratna to nowoczesny buddyjski ruch założony w 1967 roku w Londynie, czerpiący z całej tradycji buddyskiej. Staramy się stworzyć warunki dla efektywnej praktyki buddyzmu, opartej na przyjaźni, we współczesnym świecie. Wykształciliśmy nową tradycję, w której jest miejsce na różne style życia i efektywną praktykę. Od 2011 roku prowadzimy regularne (obecnie dwa razy w miesiącu, w przyszłości częściej) zajęcia o tematyce medytacja i buddyzm w Warszawie.

2akshobhya-3

Kolejne zajęcia medytacja i buddyzm w Warszawie w 2017:

Od stycznia proponujemy zajęcia co tydzień w czwartki wieczór LUB w soboty popołudniu (raz lub dwa razy w miesiącu). W ramach każdych zajęć odbywa się wprowadzenie do medytacji oraz kurs buddyzmu. Można przyjść na część (np tylko wprowadzenie do medytacji) lub zostać na całość.

Szczegółowy program, adres i inne informacje o zajęciach poniżej.

Dodatkowo w weekend  24-26 lutego (piątek wieczór do niedzieli wczesnego popołudnia) kurs weekendowy w Warszawie-Falenicy. Więcej informacji o retricie oraz zapisy tutaj: http://www.buddyzm.info.pl/retrity/

ZAJĘCIA W CZWARTKI

W każdy czwartek wieczór przy ulicy Kępnej 6 (siedziba teatru Remus), domofon 145, na starej Pradze. Prowadzi Śantaka (Polak mieszkający na co dzień w Krakowie).

Program

18 – 19 Wprowadzenie do medytacji uważności oddychania lub metta bhawana (medytacja życzliwości). Jest to wstęp do medytacji w pigułce dla tych, którzy nigdy nie medytowali lub dla tych, którzy chcą sobie technikę przypomnieć lub po prostu przyjść i posłuchać wprowadzenia do medytacji.

19 – 19.15 Przerwa na herbatę, czas kiedy można przyjść na drugą część wieczoru lub wyjść po pierwszej części.

19.15 – 20 Wspólna medytacja (już bez wprowadzenia)

20 – 20.15 Przerwa na herbatę

20.15 – 21 Wykład na temat buddyjski i rozmowa.

Prosimy was o datki na pokrycie kosztów 10 zł za pierwszą część od 18-19, a 20 zł za drugą część lub za cały wieczór.

Bardzo serdecznie was zapraszamy jeśli macie czas i ochotę wspólnie pomedytować, napić się herbaty i porozmawiać o rzeczach ważnych i ważniejszych, poznać nowych ludzi. Do zobaczenia.

ZAJĘCIA W SOBOTY:

W niektóre soboty w miesiącu. Nie ma zajęć sobotnich w lutym 2017 (zapraszamy w czwartki). Daty zajęć sobotnich w marcu 2017 podamy wkrótce. 

Podczas każdych regularnych zajęć sobotnich: 1. wprowadzenie do medytacji 2. medytacja (już bez wprowadzenia) 3. kurs buddyzmu. Szczegółowy program i godziny rozpoczęcia i zakończenia poniżej.

Zajęcia wprowadzające są otwarte dla wszystkich, nie ma żadnych zapisów, nie trzeba nic przynosić ani nie trzeba się anonsować wcześniej – po prostu zapraszamy 🙂 

Zajęcia (z tłumaczeniem) zwykle prowadzi Jinaraja, Szkot mieszkający w Polsce.

Budda Warszawa

Adres mejlowy grupy warszawskiej Triratny: triratna.warszawa@gmail.com

Przebieg zajęć każdorazowo (2016): – drzwi otwarte od 13.00, zapraszamy na herbatę I. CZĘŚĆ

  • — rozpoczęcie: 13.15 – 14.45: Wprowadzenie do medytacji metta bhawana lub uważność oddechu – to wprowadzenie to zajęcia dla początkujących ,,od zera”, zapraszamy wszystkich na naukę lub odświeżenie tej medytacji – można potem zostać na wspólną medytację – już bez wprowadzenia – i zajęcia buddyzmu ale oczywiście nie trzeba. Tak mniej więcej wygląda wstęp do medytacji
14.45 – 15.15: przerwa na herbatę etc (w trakcie której można przyjść na 2. część lub wyjść po 1. części)
II. CZĘŚĆ
15.15 – 17.30: Wspólna medytacja oraz dyskusja o buddyzmie
Ta wspólna medytacja o 15.15 to już nie wprowadzenie, tylko wspólna medytacja dla osób znających medytacje, które praktykujemy, a nowi ze wprowadzenia też mogą od razu przysiąść jeszcze raz, jeśli chcą.

********************************

Jeśli chcesz się skontaktować czy o coś dopytać, to prosimy o mejla na: triratna.warszawa@gmail.com

GDZIE?

Powyższe zajęcia z medytacji odbywają się (w udostępnionym nam na ten czas – dzięki!) ośrodku grupy buddyjskiej Szambala w Warszawie.
Adres Ośrodka:
ul. Śniadeckich 20/21
Prosimy dzwonić domofonem do mieszkania NR 21.
Po wejściu przez bramę od ulicy Śniadeckich klatka schodowa po prawej stronie, potem winda na IV piętro.
Dojazd: Najbliższy przystanek Metra: Politechnika. Tramwaje i autobusy na Pl. Politechniki (2 min piechotą) lub Pl. Zbawiciela i Pl. Konstytucji (5 minut).
Prosimy o datek 20 zł (lub 10 zł jeśli się uczysz) na pokrycie kosztów naszych i naszych gospodarzy.  

Na tej stronie i blogu znajdziesz więcej informacji o buddyzmie, medytacji, naszej wspólnocie Triratna i naszym podejściu do buddyzmu i wiele więcej. Jeśli będziesz chciał/a o coś spytać, to oczywiście pisz. Adres mejlowy grupy warszawskiej Triratny: triratna.warszawa@gmail.com Do usłyszenia i może zobaczenia!

Dla osób regularnie biorących udział w zajęciach warszawskich:
Sobotnie spotkania grupy Triratny w Warszawie odbywają się przy wsparciu finansowym członków sanghi w formie regularnej darowizny. Jeśli chcesz i możesz włączyć się w działania wspierające, pomoże to pokryć koszty związane z wynajmem sali do praktyki i dojazdem prowadzących zajęcia. To także wyraz “Dany” – dawania/szczodrości – poprzez darowiznę dajemy pośrednio innym szansę by czerpać z praktyki.

 Sugerowana kwota miesięcznej darowizny to 30 zł, ale żadna suma nie jest za mała, ani za duża, ważne żeby była regularna (jeśli to możliwe na początku miesiąca), żebyśmy mogli przewidzieć budżet. Przelewy o tytule „Darowizna Warszawa, okres wpłaty“ można przesyłać na konto Fundacji Przyjaciele Buddyzmu, PKO SA: 94 1240 4533 1111 0000 5431 4669.

MEDYTACJA I BUDDYZM W POLSCE:  Kraków  Warszawa  Wrocław