Sangharakszita. Wybór pism wydanie 2021

Obszerna antologia – zobacz spis treści i wprowadzenie -> tutaj

Jeżeli chcesz mieć tę pozycję u siebie napisz do nas na kontakt@buddyzm.info.pl.
Prosimy o wsparcie tego projektu i sugerowaną darowiznę: 100zł miękka oprawa i 150zł twarda oprawa. Przelewu można dokonać na konto naszej fundacji:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Wybór pism.

Sangharakszita. Wybór pism - premiera książki

 

Po 10 latach od pierwszego tłumaczenia na język polski, książka Wybór pism Sangharakszity (Essential Sangharakshita) została wydana i czeka by zagościć w waszych domach i sercach.

Wiele osób zaangażowało się w jej wydanie, bez których nie byłoby to możliwe. Od początku do końca nad całym procesem czuwał Nityabandhu więc wielkie podziękowania dla niego za wytrwałość! Dziękujemy tłumaczom: Henrykowi Smagaczowi, Annie Martyniak, Karolinie Zamojskiej, Tomaszowi Nasiłowskiemu, Markowi Macko, Nityabandhu. Redaktorom: Nityabandhu, Beacie Wojciechowskiej-Dudek, Wojciechowi Nowakowi, Saddhajali i wreszcie wydawnictwu Łukasz Maciejowski Studio MOT za piękne wydanie.

 

Całość możesz pobrać w trzech formatach:
PDF 
MOBI
EPUB

Poświęcamy tej książce naszą stronę, by opowiedzieć Wam o tym długotrwałym i żmudnym procesie jej powstawania i w podziękowaniu za włożoną pracę i energię wielu osób, ale przede wszystkim by zachęcić Was do sięgania po pisma naszego nauczyciela Bhantego Sangharakszity, który w tak różnorodny sposób opowiada o Dharmie, dotykając szerokiej tematyki życia, śmierci, natury, sztuki w kontekście wizji Buddy. Nauki te tworzą ścieżkę duchową, którą podąża już wielu z nas. Może wypróbować je każdy kto zainteresowany jest rozwojem i poszukuje zrozumienia tajemnicy życia. W zaprezentowanym video możecie się dowiedzieć więcej na temat procesu wydawniczego antologii oraz posłuchać wywiadu głównego redaktora Nityabandhu z jednym z tłumaczy książek Sangharakszity.

 

Kilka słów inspiracji od naszych czytelników, którzy zanurzyli się w lekturze Wyboru pism ?

Ania

„Przez większość czasu jesteśmy tylko mgliście i w minimalnym stopniu świadomi rzeczy wokół nas. Nie jesteśmy naprawdę świadomi swojego środowiska, natury, kosmosu, a to dlatego, że rzadko albo nigdy nie zatrzymujemy się, żeby na nie popatrzeć. Jak wiele minut w ciągu dnia, nie wspominając o godzinach, spędzamy po prostu patrząc na coś? (…) Zastanówmy się więc, co życie i nasza współczesna cywilizacja są warte, jeśli nie mamy czasu , żeby popatrzeć na świat”. [str. 240]

Lektura Pism Sangharakszity to dla mnie nie tylko wartościowy zbiór wiedzy na temat buddyzmu i wskazówek, jak praktykować. To także bardzo ważne przypomnienie, by być tu i teraz w swoim życiu.

Piotrek

Swego czasu miałem zaszczyt i przyjemość krótkiego spotkania z Sangharakshitą w Adhistanie, gdzie mieszkał u schyłku swego życia. Był czas na na chwilkę rozmowy, wymianę kilku myśli. Lektura „Wyboru pism” jest dla mnie jak dalsza z Nim rozmowa, rozmowa ponad czasem.. Zachęcam czytających ten wpis – sięgnijcie po tę wspaniałą książkę!

Ilona

….. znajduję w nich głęboką inspirację i żar żywej teraźniejszości. To tak jakbym stopniowo odzyskiwała utraconą bezpośredniość, którą podsuwa nam TA chwila w pogodnym spokoju i cudownym milczeniu….

Prezentujemy Wam też nagranie, podczas którego autor książki Urgjen Sangharakshita opowiada o jej powstaniu i o znaczeniu jakie Essential Sangharakshita ze sobą niesie. Wygłoszone w czasie wydania angielskiej edycji Essential Sangharakshita w 2009 roku.