Wtorki w Sanghaloce online – Kraków, Warszawa i cały świat:)

Inspiracje Dharmą – działania mają swoje konsekwencje

Spotkania z gośćmi i rozmowy o praktyce buddyjskiej i życiu

2-23 luty 2021, wtorki 18:30-20:30

Miejsce:
Online facebook transmisja
+ zoom tylko dla osób, które już uczęszczały na nasze kursy, link pod adresem: buddyzm.triratna@gmail.com

 

Opis:
W lutym powracamy do naszego cyklu spotkań „Buddyzm w działaniu”, podczas których porozmawiamy z naszymi gośćmi z Wielkiej Brytanii i Niemiec o tym jak ich praktyka buddyjska manifestuje się w ich życiu.

2 luty – spotkanie z Paramabandhu, podczas którego porozmawiamy o relacji (punktach stycznych i różnicach) pomiędzy buddyzmem a psychoterapią. Paramabandhu (długoletni buddysta, psychiatra i terapeuta) zacznie od wykładu, w którym przedstawi swoją perspektywę, a po nim będziemy mogli zadawać mu pytania. 
9 lutyspotkanie z Tarapalitą, z Anglikiem który przeprowadził się do Berlina, aby uczestniczyć w działalności tamtejszego ośrodka buddyzmu Triratna, a wcześniej mieszkał i pracował w ośrodku retritowym Padmaloka. Porozmawiamy o jego życiu dziś, wcześniej, a także o tym, czy nie żałuje że zrezygnował z kariery muzycznej dla Dharmy. 
16 lutyspotkanie z Akasajoti, będzie o przyjaźni, o tym jak funkcjonują centralne instytucje Triratny i o pracy jako „tantrycznym guru”. Akasajoti mieszka obecnie w Londynie w komunie kobiecej, a wcześniej pracowała i mieszkała w Adhisthanie, praktykuje buddyzm od 16 roku życia.

23 luty – spotkanie z Karunadhi, która opowie nam o mieszkaniu w ośrodku retritowym przygotowującym kobiety do ordynacji w Triratnie i jej wielkiej inspiracji wspieraniem kobiet w tym procesie, a także o tym jak to jest pracować i mieszkać w komunie kobiecej, tworząc duchowe przyjaźnie.

 

Darowizny:
Prosimy o datek w wysokości 15 zł/pojedyncze zajęcia.

Wpłat darowizn można dokonywać za pośrednictwem szybkich płatności:
kliknij tutaj

Konto mBank: 86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, Fundacja Przyjaciele Buddyzmu,

tytuł wpłaty: „DAROWIZNA na kurs piątkowy podstawy medytacji”.