kurs buddyzmu

Warszawski retrit miejski i trzydniowa wizyta Vajrashury w Warszawie

21 kwietnia – 23 kwietnia 2023

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wspaniałym ordynowanym z Irlandii. Vajrashura jest niezwykle doświadczonym nauczycielem bardzo zaangażowanym w pracę w sercu Triratny, życzliwym i przyjacielskim człowiekiem, który kibicuje rozwojowi warszawskiej Sanghi. Część z Was poznała go już w listopadzie ubiegłego roku. W tym roku Vajrashura przyjedzie do nas na trzy dni w asyście Kshantipali, żeby poprowadzić jednodniowe odosobnienie miejskie oraz wieczór studiowania dla Mitrów a także spotkać się z nami prywatnie.

Plan wizyty:

Piątek 21. kwietnia, 19:30 – 21:00 studiowanie dla Mitrów na Śniadeckich.

Sobota 22. kwietnia, 9:00 – 17 Miejski Retreat, czyli dzień z wspólną praktyką na Śniadeckich

Niedziela 23. kwietnia – dla chętnych, poranek z kulturą, czyli wspólna wycieczka do galerii sztuki z Vajrashurą i Kshantipalą, potem może spacer i kawka w mieście

Piątek 21. kwietnia, godz. 19:30 – 21:00, ul. Śniadeckich 20/21

W piątek w grupie Mitrów Vajrashura poprowadzi studiowanie na temat przyjaźni w kontekście Czterech Rytów Tantrycznych, które opisują magiczne drogi interakcji w przyjaźni duchowej. Chociaż tradycyjnie dotyczą relacji nauczyciela z uczniem, mówią też wiele o tym, jak możemy inspirować się wzajemnie w Sandze.

Podczas wspólnego wieczoru, Vajrashura opowie nam o Rytach i wspólnie zastanowimy się jak ta nauka może pogłębić nasze doświadczenie przyjaźni duchowej.

Sobota 22. kwietnia, godz. 9:00 – 17:00, ul. Śniadeckich 20/21

Początkiem systemu praktyki duchowej zostawionego nam przez założyciela Tritarny- Sangharakshitę, jest integracja duchowa i pozytywne emocje.

Integracja oznacza, że różne energie i cele w życiu zaczynają się ze sobą zgadzać i wspierać się na wzajem, tak że w końcu poprzez praktykę buddyjską, stajemy się coraz bardziej spójnymi ludźmi. Zintegrowanie oznacza także umiejętność brania odpowiedzialności za nasze czyny: dobre i złe.

Pozytywne emocje pozwalają z czasem podejmować coraz więcej decyzji w duchu metta, życzliwości. Dzięki nim, stajemy się coraz życzliwszymi ludźmi, uczymy się postrzegać rzeczywistość coraz bardziej współczującymi oczami.

Podczas jednodniowego odosobnienia miejskiego na Śniadeckich z Vajsrashurą i Kshantipalą, będziemy medytowali, studiowali, dyskutowali, by wesprzeć proces osobistej integracji i obudzić pozytywne emocje. Zapraszamy!

Więcej…

Niedziela 23. kwietnia, godz. 10:00

Wspólny spacer, wycieczka do galerii sztuki, kawa z Vajrashurą dla wszystkich chętnych.