Święto światła. Pudża dla Buddy Amitabhy.

Zimowe przesilenie.
Niedziela, 21 grudnia 2025 godz. 15:30

Zapraszamy na święto światła. 🏮✨
W niedzielę 21 grudnia, w dzień zimowego przesilenia, najkrótszy dzień roku — po wielu tygodniach wzrastającej ciemności — świętujmy wspólnie czas cyklicznej przemiany i odrodzenia nowego Słońca 🔅
Przy ogniu świec, w wibracji mantry, poprzez buddyjski rytuał pudży, przywołamy czerwonego Buddę Nieskończonego Światła Amitabhę. W celebrowaniu światła pomogą nam także liczne czerwono-pomarańczowe lampiony 🙂
Amitabha to archetypowy Budda z Mandali Pięciu Buddów, którego imię oznacza „Nieskończone Światło”✨.
Uosabia oświeconą Miłość i Współczucie. Jego żywiołem jest ogień, który spala, to co zbędne tworząc nową przestrzeń. Przynależy do rodziny Lotosu, której symboliczne jakości to delikatność, otwartość i receptywność.
Zapraszają Magda, Agata i Marta

PROGRAM
15:00 – drzwi otwarte
15:30 – 16:00 medytacja z mantrą
16:00 – Siedmioczęściowa pudża do Buddy Amitabhy *
17:00 – poczęstunek (przynieś ze sobą wegańskie słodkości, którymi chcesz poczęstować współbiesiadników)
* w tym roku przesilenie wypada dokładnie 21 grudnia o godzinie 16:03 🙂

Jesteśmy wdzięczni, że wspieracie nas w propagowaniu mądrości nauk Buddy. Ośrodek utrzymuje się wyłącznie dzięki darowiznom.
W tym cyklu spotkań sugerujemy darowiznę 30 zł za jedno spotkanie.

Darowiznę możesz przekazać na miejscu do miski, za pomocą BLIK, szybkiej płatności.