Święto Padmasambhavy

Święto Padmasambhawy 

Sobota 8 Października
10:00-14:00

 

W październiku obchodzimy tradycyjnie święto Padmasambhawy (Zrodzonego z Lotosu) mistrza buddyjskiego z VIII w. n.e., którego obecność w Tybecie zaowocowała rozkwitem buddyzmu na tamtejszej ziemi, gdy jeszcze Dharma nie była tam tak obecna. Padmasambhawa zwany także Guru Rinpocze do tej pory stanowi potężną inspirację dla wielu tradycji buddyjskich na całym świecie, głównie tych podążających ścieżką wadżrajany.

Padmasambhawa to postać wielobarwna i o bogatej symbolice. W Triratnie jego nauki i mitologia są cenione oraz praktykowane w medytacji i studiowaniu. Mantra Padmasambhawy jest także częścią naszego głównego rutuału – 7 częściowej pudży. Bhante Urgyen Sangharakszita, którego imię Urgjen jest związane z Padmasambhawą, posiadał głęboką więź z jego postacią i często to podkreślał.

  

Padmasambhawa komunikuje nam:
ZMIANA JEST MOŻLIWA, TRANSFORMACJA JEST MOŻLIWA. Jest ucieleśnieniem transformacji, którą przeszedł sam Budda.
Wiemy, że Budda dokonał tej zmiany, przeszedł przez transformację. Padmasambhawa pokazuje nam w jaki sposób poddajemy transformacji siły, które nami rządzą, a które nie chcą dopuścić do zmiany.

  

W trakcie naszego święta oprócz wspólnej medytacji i rytuału, będziemy mieli także wykład gościnny naszego prezydenta Amogharatny, który przyjeżdża do nas z Berlina. Będzie także czas na wspólny lunch, herbatkę i rozmowy.p.s. przynieście ze sobą dobre wege jedzonko:)

Święta buddyjskie to czas, w którym możemy się spotkać jako sangha, pobyć z ludźmi tak po prostu i tworzyć wspólną tradycję celebracji świąt, które wiążą się z wyborem wspólnych nam wartości i chęcią ucieleśnienia ich we własnym życiu.

Gdzie:
Sanghaloka – ul. Augustiańska 4 Kraków

 

Zapraszamy!
Zespół Sanghaloki i Triratny w Polsce