retrit kobiecy


Retrit sanghi „Pozytywne Emocje: zdrowy umysł to życzliwy umysł” – 9 – 12 marca 2023

Kiedy:
9 – 12 Marca 2023

Miejsce:
Kominkowy Spichlerz

Temat: Pozytywne Emocje: zdrowy umysł to życzliwy umysł

Opis:

Cześć i czołem, piszemy, żeby zaprosić Cię na wyjątkowy retrit z wyjątkowym gościem. 09-12.03 w Kominkowym Spichlerzu spotkamy się, żeby eksplorować temat Pozytywnych Emocji. Wspólnie z Kshantipalą retrit poprowadzi dla nas Tarapalita, nasz przyjaciel z Berlina. Ordynowany buddysta, muzyk, poeta, człowiek, którego zawsze słucha się z przyjemnością. O temacie retritu napisał:

„Tak jak uważność, rozwijanie pozytywnych emocji jest podstawą praktyki duchowej. Bez świadomego rozwijania życzliwości, wdzięczności, hojności, metty, postęp na ścieżce buddyjskiej jest niemożliwy. Można o tym myśleć, jak o budowaniu emocjonalnej siły, dzięki której wzmacniamy charakter i siebie, jako ludzi. Poprzez świadome kultywowanie pozytywnych emocji uwalniamy energię zablokowaną dotąd w niechęci czy zawiści. Z czasem uczymy się rozumieć siebie i nasze motywacje coraz głębiej, oczyszczać je. Nabieramy odwagi, by żyć w zgodzie z tym, w co naprawdę wierzymy. A to naturalnie otwiera nas na innych ludzi.”

Podczas retritu wspólnie przyjrzymy się naukom Buddy na temat Pozytywnych Emocji. Wysłuchamy wykładów Tarapality, o których porozmawiamy w grupach. Będzie też sporo medytacji wokół tego tematu a także przepyszne rytuały.
Smaczne gotowanie wegańskie zapewnione przez Nityabandhu.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zapisy: formularz zapisów 

Sugerowana darowizna: 550 zł

Prosimy o przemyślane zapisy.
Zasady: Przed zapisem, przeczytaj o zasadach na naszej stronie: Zasady wyjazdów na retrity, szczególnie Zapisy, Dyscyplina i etykieta, Dodatkowe informacje.