retrit kobiecy

Miejski retrit kobiecy w Sanghaloce – Pozytywne Emocje 

17 czerwca, godz. 10:00, Sanghaloka 

Kontynuacja cyklu spotkań dla kobiet wokół tematu Pięć Etapów Ścieżki Buddyjskiej. Etap drugi: Pozytywne Emocje.

Każde spotkanie jest niezależne i można w nim uczestniczyć, nie uczestnicząc w poprzednim. Jednak najwięcej skorzystamy uczestnicząc w całym cyklu.

Podczas tego spotkania przyjrzymy się etapowi Pozytywnych Emocji, które są kolejnym po Integracji, ale także nieustannym etapem na drodze duchowego rozwoju. Na tym etapie zwracamy się w stronę odkrywania, nazywania i rozwijania pozytywnych stanów mentalnych. Są różnice pomiędzy potocznym czy psychologicznym sposobem rozumienia czym jest pozytywna emocja a jej buddyjskim ujęciem. Poprzez medytację, studiowanie i rytuał sięgniemy po rozwijanie życzliwości, współczucia, radości, spokoju i wiary. Zwrócimy także uwagę na to czym są i jak powstają negatywne (niezręczne) stany mentalne oraz temu jak z nimi praktykować.
Dzięki etapowi Pozytywnych Emocji wchodzimy do królestwa duchowego piękna. Jest to także etap medytacji, ponieważ te pozytywne emocje i wytwarzane przez nas energie, przenoszą nas na poziom wyższych stanów świadomości. Stając się bardziej obecnymi i bardziej zintegrowanymi, pracujemy nad pogłębieniem naszej pozytywności, poczucia zadowolenia i szczęści oraz wzmocnieniem i udoskonaleniem naszych stanów mentalnych. Zbliżamy się do stanu, w którym możemy być otwarte na prawdę, na świat, na siebie samych.

Udział w retricie mogą wziąć osoby, które znają medytacje metta bhavana i uważność oddychania w tradycji Triratny.
Zapraszamy do zapisów: http://www.buddyzm.info.pl/zapisy-na-retrity/.
Retrit poprowadzą: Karunadhi i Saddhajala.

Saddhajalę znacie:) Jej imię oznacza Płomień Wiary i w tym duchu odbywać się będą te spotkania, by rozpalić w nas płomień praktyki i wiary, który przekazywać będziemy sobie w kobiecym gronie i rozniecać w głębinach naszych serc i świadomości.
Karunadhi to ordynowana z UK, która mieszka w ośrodku odosobnień Tiratanaloka przygotowującym kobiety do ordynacji w naszej wspólnocie Triratna. Jej życie jest w pełni poświęcone praktyce Dharmy i wspieraniu kobiet na ścieżce do pogłębiania Pójścia po Schronienie do Buddy, Dharmy i Sanghi. Część z Was miała okazję spotkać już Karunadhi podczas naszych kobiecych retritów, kilka razy odwiedzała Polskę i wprost opowiada o swojej miłości do naszej sanghi. Jej imię oznacza „ta, której Mądrością jest Współczucie”. Jeśli spotkasz Karunadhi na swojej drodze, nie sposób nie doświadczyć jej współczującego serca i mądrości nauk jakie z niego wypływają. Sprawdźcie same!

Zachęcamy do uczestniczenia w całym dniu. Wykłady i warsztaty będą integralną częścią spotkania więc warto na nich być, by jak najwięcej z nich skorzystać. A medytacja wyciszy i przygotuje nas do studiowania i głębszego zrozumienia Dharmy.

Sugerowana darowizna: 50 zł.

Do zobaczenia,
Saddhajala i Karunadhi