Zapraszamy na gościnny wykład nauczyciela z Niemiec Amogharatny!

W buddyzmie utrzymywanie świadomości celu jest podstawową częścią praktyki, jaką podejmują zaangażowani buddyści.
Co buddyzm ma na myśli pod pojęciem celu? Czy idea osiągania czegoś w praktyce Dharmy ma sens? Po śmierci według nauk Buddy nie idziemy do nieba ani do piekła, nie ma sądu ostatecznego ani żadnego arbitra decydującego o naszym pośmiertnym losie.

Za życia możemy dążyć do tego, by być dobrym człowiekiem, rozwijać swoją świadomość i mądrość, niezależnie od wybranej religii czy światopoglądu, niezależnie od tego czy w coś wierzymy czy nie. Co więc wyróżnia buddyzm spośród innych religii, filozofii? Czy idea dążenia do celu w życiu duchowym w ogóle jest dla nas atrakcyjna? W jaki sposób w świecie pełnym dążeń i nieustannych napięć odnaleźć równowagę pomiędzy właściwym a niewłaściwym wysiłkiem?

Zapraszamy Was do poszukania odpowiedzi na te i inne pytania wraz z Amogharatną i pozostałymi członkami naszej sanghi. Możecie przynieść swoje pytania i refleksje i się nimi podzielić w trakcie dyskusji, która odbędzie się po wykładzie.

Kiedy:
Wtorek 16 lipca 18:30 – 20:40

Program:
18.00- otwarcie drzwi, można się napić z nami herbatki i zapoznać z ośrodkiem i gośćmi
18.30-19.15- medytacja
19.15-19.30 – przerwa
19.30-20.45 – wykład e języku angielskim z polskim tłumaczeniem i dyskusja na temat wykładu

Krótkie info o Amogharatnie:
Z pochodzenia jest Anglikiem. W praktykę buddyjską zaangażował się poprzez Centrum Buddyjskie Triratny w Norwich UK w 1992 r., postanowiwszy wcześniej zgłębiać buddyzm podczas dłuższej wycieczki rowerowej po Irlandii latem poprzedniego roku. W 1993 został Mitrą (przyjacielem wspólnoty, który decyduje się praktykować Dharmę w ramach Triratny), a w 1993 r. poprosił o ordynację. W trakcie przygotować do ordynacji mieszkał w ośrodku buddyjskim dla meżczyzn Padmaloka, gdzie był kucharzem i ogrodnikiem. W 1997 roku został ordynowanym członkiem Triratny. W 2000 r. przeprowadził się do Berlina, zakładając tam męską komunę. A od 2003-2017 roku był główną osobą prowadzącą ośrodek buddyjski w Berlinie. Od 2003 roku częściowo utrzymuje się z nauczania języka angielskiego. Jednym z najprzyjemniejszych aspektów jego życia w Berlinie jest odkrywanie sztuki, zwłaszcza świata muzyki klasycznej, a od 2012 roku nauka gry na pianinie. Ma teraz podwójne obywatelstwo angielsko-niemieckie i zamierza pozostać w Niemczech. Od 2021 roku jest prezydentem naszego krakowskiego ośrodka Sanghaloka, w którym pełni funkcję wspierającą osoby prowadzące ośrodek oraz chętnie nawiązuje relacje z osobami praktykującymi w Sanghaloce, służąc swoją wiedzą, doświadczeniem, jasną energią, świetnym poczuciem humoru i pięknym uśmiechem.
Do zobaczenia!

Zespół Sanghaloki i Triratny w Polsce