ceremonia mitry

Dzień Sanghi w Sanghaloce

Miejsce:
Sanghaloka, ul. Augustiańska 4/1u Kraków

Kiedy:
Niedziela 26 listopada 2023, godz. 10:00 – 15:00

Program:
10:00 – 11:00 medytacja (uczymy uważność oddychania) – nie znasz medytacji przyjdź 15 min wcześniej
11:00 – 11:15 przerwa
11:15 – 12:15 krótka medytacja i wykład
12:20 – 13:13 przerwa
13:30 – 15:00 medytacja i rytuał

Opis:
Święto sanghi, przypada na listopadową pełnię księżyca. Będziemy je obchodzić w Sanghaloce 26 listopada w g. 10.00-15.00.

Jeszcze nie ochłonęliśmy po świętowaniu 15-lecia Sanghaloki, które było wspaniałe, a już szykujemy się na kolejną odsłonę celebracji naszej wspólnoty i całej wspólnoty buddyjskiej. W tym dniu spotkamy się w gronie przyjaciół, osób praktykujących Dharmę, by pokłonić się przed jednym z Trzech Klejnotów – Sanghą. Kto z Was był z nami w ubiegłym roku, może pamięta, że poświęciliśmy wtedy Mandalę Pięciu Buddów, która i w tym roku będzie z nami obecna.

Sangha to wspólnota duchowa, która może być opisana jako sieć przyjaźni opartych na tym, co najbardziej wartościowe. W towarzystwie osób oddanych naukom Buddy – przeszłych i obecnych – możemy wyrażać i pogłębiać mettę, życzliwość poprzez nasze działania, myśli i mowę.

Sangha to także Arja Sangha – wspólnota tych, którzy stanęli na ścieżce do Oświecenia i poprzez osiągnięcie trwałego Wglądu, nie zrezygnują z raz obranego Szlachetnego Celu. Arja Sangha to przede wszystkim wspólnota Buddów i Bodhisattwów, istot które własnym wysiłkiem osiągnęły Oświecenie na korzyść wszystkich istot.

Program całego dnia jest jeszcze w przygotowaniu, opublikujemy go niebawem. Wspisujecie sobie tę datę w kalendarzach, czekamy na Was!
p.s. osoby, które przyjeżdżają do nas z innych miast, mają możliwość nocowania w ośrodku 🙂

Do zobaczenia!
Zespół Sanghaloki i Triratny w Polsce