Śmierć Bhantego Sangharakszity – założyciela Triratny, naszego drogiego Nauczyciela i Przyjaciela

 

30 października we wtorek rano umarł Bhante. Urgyen Sangharakshita. Założyciel Triratny, dla wielu z nas najwspanialszy nauczyciel, prawdziwy przyjaciel i najbardziej niesamowity człowiek, jakiego w życiu poznaliśmy. Wiele tysięcy osób na całym świecie zawdzięcza mu tyle, że nawet nie da się części tego tutaj opisać. To, że są buddystami, że ich życie zmieniło się na lepsze, że w ogóle żyją… i wiele, wiele więcej. Urgjen Sangharakszita, którego rolą w życiu tylu osób było zostać łącznikiem między naszym zwykłym życiem a sferą Buddy. Bhante, który dał nam całego siebie i pozostawił sieć duchowych przyjaźni – Triratnę, oraz niemające sobie równych nauki Dharmy.

Podobno od paru Bhante dni czuł się coraz gorzej. Wczoraj 29.10.2018 został zabrany do szpitala. Najpierw zdiagnozowano zapalenie płuc, ale dziś rano już sepsę. Kilka godzin po tej ostatniej informacji, że jest nieprzytomny i umiera, dostaliśmy już kolejną, że dziś we wtorek 30.10 ok. 11 czasu polskiego umarł w szpitalu w Hereford w Anglii. Był przy nim najbliższy przyjaciel Paramartha, a także Suwadżra i Sandhadasa, którzy opiekowali się nim od kilku lat.

Bhante prosił, by w dniach po jego śmierci intonować mantry Buddy Szakjamuniego, Zielonej Tary, Mandżuszri, Amitabhy oraz Padmasambhawy.

Zapraszamy Was do Sanghaloki. W najbliższych dniach postaramy się stworzyć w naszym ośrodku atmosferę, w której będziemy myśleć o Bhantem, wysyłać mu mettę, mówić o nim, cytować go i będziemy też otwarci na jego duchową inspirację.

Krótką relację o życiu Urgyena Sangharakszity znajdziecie tutaj.

Nityabandhu