Celebracja w dniu pogrzebu Sangharakszity:

SOBOTA 10 LISTOPADA 13.00 – 17.00

Zapraszamy wszystkich do Sanghaloki w tym dniu, w którym może ścisnąć za gardło, ale który mimo to jest piękny i radosny. Zapraszamy na wspólną celebrację życia i śmierci Bhantego, naszego nauczyciela, przyjaciela, założyciela Tritatny. W Adhisthanie w Anglii między 13.30 a 17.00 polskiego czasu odbędzie się tego dnia jego pogrzeb, a my spotkamy się w Krakowie, by uczcić ten dzień.

Do ostatniej chwili nie będziemy wiedzieli, czy z przyczyn technicznych uda się jego transmisja, więc siłą rzeczy program na tę sobotę jest prowizoryczny. Ale czy to ma wielkie znaczenie? Będziemy razem praktykować, robić pudżę, śpiewać 5 mantr, może usłyszymy teksty i muzykę. A jeśli uda się transmisja z Adhisthany to jeszcze wiele więcej.

OTWARCIE 13.00
ROZPOCZĘCIE 13.30
ZAKOŃCZENIE ok. 17.00

A oto co Janos, mitra z sanghi węgierskich Romów napisał po odejściu Bhantego: “Bhante was a hero, a saint, and he will remain so in the hearts of many, many people. I’ve no doubt that he is now happy and at peace. From Asia to Europe, millions of people will never forget him, will say his name with reverence, will gain much inspiration from his life. Triratna, the international Buddhist community he founded, provides the conditions for millions of people to have a better life! He will remain with us in our hearts, and in the hearts of those who tread the Way as he taught it for hundreds of years – of that I’m sure.”W sobotę 10.11 w dniu pogrzebu Bhantego spotkamy się w Sanghaloce, by wspólnie spędzić ten czas. Spotkanie poprowadzą Paramashanti i Śantaka.

Śmierć Bhantego Sangharakszity – założyciela Triratny, naszego drogiego Nauczyciela i Przyjaciela

 

30 października we wtorek rano umarł Bhante. Urgyen Sangharakshita. Założyciel Triratny, dla wielu z nas najwspanialszy nauczyciel, prawdziwy przyjaciel i najbardziej niesamowity człowiek, jakiego w życiu poznaliśmy. Wiele tysięcy osób na całym świecie zawdzięcza mu tyle, że nawet nie da się części tego tutaj opisać. To, że są buddystami, że ich życie zmieniło się na lepsze, że w ogóle żyją… i wiele, wiele więcej. Urgjen Sangharakszita, którego rolą w życiu tylu osób było zostać łącznikiem między naszym zwykłym życiem a sferą Buddy. Bhante, który dał nam całego siebie i pozostawił sieć duchowych przyjaźni – Triratnę, oraz niemające sobie równych nauki Dharmy.

Podobno od paru Bhante dni czuł się coraz gorzej. Wczoraj 29.10.2018 został zabrany do szpitala. Najpierw zdiagnozowano zapalenie płuc, ale dziś rano już sepsę. Kilka godzin po tej ostatniej informacji, że jest nieprzytomny i umiera, dostaliśmy już kolejną, że dziś we wtorek 30.10 ok. 11 czasu polskiego umarł w szpitalu w Hereford w Anglii. Był przy nim najbliższy przyjaciel Paramartha, a także Suwadżra i Sandhadasa, którzy opiekowali się nim od kilku lat.

Bhante prosił, by w dniach po jego śmierci intonować mantry Buddy Szakjamuniego, Zielonej Tary, Mandżuszri, Amitabhy oraz Padmasambhawy.

Zapraszamy Was do Sanghaloki. W najbliższych dniach postaramy się stworzyć w naszym ośrodku atmosferę, w której będziemy myśleć o Bhantem, wysyłać mu mettę, mówić o nim, cytować go i będziemy też otwarci na jego duchową inspirację.

Krótką relację o życiu Urgyena Sangharakszity znajdziecie tutaj.

Nityabandhu