Szlachetna Ośmioraka Ścieżka – 6 tygodniowy kurs online

21 Kwietnia – 26 Maja 18:30-19:45

 

Nikomu nie są chyba obce takie chwile, gdy piękny zachód słońca, muzyka, kilka słów w książce, mistyczne przeżycie czy nawet śmierć kogoś bliskiego pozwalają przez chwilę wejrzeć w ukrytą rzeczywistość lub głębszą prawdę o życiu. Zwykle jednak taka wizja zaciera się w zgiełku i wirze codziennego życia równie szybko, jak się pojawia.

Buddyjska nauka o Szlachetnej Ośmiorakiej Ścieżce, pokazuje, jak możemy utrzymać efekty takiej wizji i dokonać własnej transformacji w jej świetle. Ośmioraka Ścieżka jest najbardziej znaną nauką Buddy i zarazem pierwszą, którą skierował do swoich uczniów zaraz po Oświeceniu. Jest unikalną skarbnicą mądrości i praktycznym duchowym przewodnikiem dotyczącym każdego aspektu życia – emocji, mowy, pracy, etyki, medytacji itd. Jest także odpowiedzią na cierpienie, którego doświadczamy, przebywając w uwarunkowanej, nieprzewidywalnej egzystencji, o której prawda zawiera się w nauce Buddy o Czterech Szlachetnych Prawdach:
1. Jest cierpienie.
2. Przyczyną cierpienia jest pragnienie.
3. Istnieje możliwość wyjścia z cierpienia.
4. Tym wyjściem jest Szlachetna Ośmioraka Ścieżka.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, dla osób, które już od jakiegoś czasu interesują się buddyzmem i praktykują, a także dla tych, którzy chcą posłuchać czegoś po raz pierwszy.

Plan spotkania live stream na fb Sanghaloki:
18.30-18.45 – krótka prowadzona medytacja
18.45-19.45 – wykład i prowadzona refleksja nad poszczególnymi etapami Ścieżki.

Link do wydarzenia na facebook’u.

Terminy:
21 Kwietnia
28 Kwietnia
5 Maja
12 Maja
19 Maja
26 Maja

Kurs poprowadzą naprzemiennie:
Hrdayavajra, Nityabandhu, Saddhajala

Zapraszamy!
Zespół Sanghaloki