Retrity

Poniżej program retritów na 2017

SONY DSC

Nie wiesz, co to jest retrit/odosobnienie? Czytaj tutaj.

Na niebiesko – retrity otwarte tzn takie, na które mogą jechać osoby, które były na wprowadzeniu do medytacji uważność oddechu i metta bhawana w Krakowie, w Warszawie lub we Wrocławiu, oraz znane jednej z osób prowadzących te zajęcia (dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników oraz sprawnego przebiegu retritów nie przyjmujemy na retrity osób nieznanych i nieznających powyższych medytacji).

Kryteria i wymagania dot. pozostałych retritów opisane są przy każdym retricie. Być może w ciągu roku dojdą dodatkowe retrity, a wkrótce uzupełnimy informacje o tych już zamieszczonych.

Osoby chętne lub zdecydowane na wyjazd prosimy o przeczytanie zasad wyjazdu na retrit na spodzie strony. Zapraszamy!

retrit3 

2017

Zapisy oraz więcej informacji: retrity@gmail.com

 29 kwietnia – 6 maja 2017, zaawansowany

(retrit pełen – można się zapisać na listę rezerwową)

rozpoczęcie sobota w południe, zakończenie w sobotę w południe

retrit dla osób, które były na przynajmniej dwóch krótkich retritach z Triratną i medytują regularnie (min. 3-4 razy w tygodniu w domu)

prowadzenie: Ratnaguna (Anglia), Santaka

Sztuka refleksji (retrit poświęcony refleksji nad Dharmą jako praktyce buddyjskiej. Ratnaguna jest autorem książki Sztuka refleksji, poprowadził do tej pory jeden krótszy retrit w Polsce, który cieszył się ogromnym powodzeniem)

miejsce: Ośrodek Paldenling k. Dukli (ok. 3h jazdy od Krakowa)

koszt: ok. 615zł (podamy dokładnie wkrótce)

Zapisy oraz więcej informacji: retrity@gmail.com

15 – 18 czerwca 2017

(retrit pełen – można się zapisać na listę rezerwową)

rozpoczęcie czwartek (Boże Ciało) w południe, zakończenie niedziela w południe

retrit dla wszystkich, szczególnie dla osób przychodzących na zajęcia poniedziałkowe, wtorkowe i piątkowe w Krakowie (oraz na zajęcia w Warszawie i Wrocławiu)

prowadzenie: Paramabandhu (Anglia), Nityabandhu, …

temat podamy wkrótce

miejsce: Ośrodek Paldenling k. Dukli (ok. 3h jazdy od Krakowa)

koszt: ok. 300zł (wkrótce podamy dokładnie)

Zapisy oraz więcej informacji: retrity@gmail.com

 23 – 27 czerwca 2017, dla mitrów

rozpoczęcie piątek wieczór, zakończenie wtorek wczesnym popołudniem

retrit dla mitrów

prowadzenie: Satyaraja, Nityabandhu, … 

temat: retrit medytacyjny na bazie praktyki ,,just sitting”

miejsce: Kominkowy Spichlerz (ok. 1h15min jazdy od Krakowa)

koszt: ok. 300zł (wkrótce podamy dokładnie)

Zapisy oraz więcej informacji: retrity@gmail.com

8 – 15 lipca 2017, zaawansowany

(retrit pełen – można się zapisać na listę rezerwową)

rozpoczęcie sobota południe, zakończenie sobota wczesnym popołudniem

retrit dla osób, które były na przynajmniej dwóch krótkich retritach z Triratną i medytują regularnie (min. 3-4 razy w tygodniu w domu) – retrit międzynarodowy, na który zapraszamy gości z Ukrainy, Rosji, Węgier itd

prowadzenie: Saddhaloka (Anglia, Vidyatara (Australia), Liladhi (Finlandia), Nityabandhu, …

temat: Mandala Pięciu Buddów

miejsce: Kominkowy Spichlerz (ok. 1h15min jazdy od Krakowa)

koszt: ok. 600zł (podamy dokładnie wkrótce)

Zapisy oraz więcej informacji: retrity@gmail.com

5 – 8 października 2017, męski

rozpoczęcie czwartek wieczór, zakończenie niedziela wczesnym popołudniem

retrit dla mężczyzn

prowadzenie: Guhyavajra, Nityabandhu, … 

temat: do potwierdzenia

miejsce: Sopatowiec (ok. 2h jazdy od Krakowa)

koszt: ok. 250zł (wkrótce podamy dokładnie)

Zapisy oraz więcej informacji: retrity@gmail.com

retrit kobiecy

prowadzenie: Passanamati i Karunadhi (Anglia)

data do ustalenia (początek sierpnia lub koniec października 2017)

miejsce, temat, koszt do potwierdzenia

Zapisy oraz więcej informacji: retrity@gmail.com

23 grudnia 2017 – 1 stycznia 2018, świąteczny 

retrit w dwóch częściach (można przyjechać na pierwszą, drugą lub obie) – pierwsza część: 23 – 28 grudnia, druga część 28 grudnia – 1 stycznia

prowadzenie: Jinaraja, Śantaka… 

temat: do potwierdzenia

miejsce: Kominkowy Spichlerz (ok. 1h15min jazdy od Krakowa)

koszt: do potwierdzenia

niektóre RETRITY poza Polską:

Zapisy oraz więcej informacji: retrity@gmail.com
 retrit2
******************

ZASADY WYJAZDÓW NA RETRITY:

Zapisy – prosimy napisać mejla na retrity@gmail.com Jeśli są wolne miejsca, dostaniesz odpowiedź mejlem z numerem konta. Rezerwacja miejsca następuje po przelaniu zaliczki w wys. 50zł retrity krótsze niż tydzień (100zł na retrity tygodniowe) na konto fundacji (bezzwrotnej w przypadku wycofania się). Reszta kwoty zostaje uregulowana na początku retritu (część jako darowizna na fundację, część dla gospodarza.) Prosimy więc zabrać ze sobą odpowiednią ilość gotówki, najlepiej odliczonej.

NUMER KONTA
Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
Pekao SA
94 1240 4533 1111 0000 5431 4669
z dopiskiem: DAROWIZNA NA RETRIT W… [tutaj nazwa miesiąca np: LUTY]

Na pocżątku roku istnieje możliwość zapisu na retrity na cały rok.

Jednak 2 miejsca na każdym retricie pozostają w rezerwie i można się na nie zapisać dopiero na 6 tygodni przed retritem (to są miejsca dla ewentualnych nowych osób w Sanghaloce – aby uniknąć sytuacji, w której nowe osoby przychodzące do Sanghaloki w Krakowie lub na zajęcia w Warszawie nie mogą już pojechać na żaden retrit, bo wszystkie miejsca są zajęte.)

Dodatkowo, ze względu na fakt, że kobiety zapisują się na retrity znacznie wcześniej niż mężczyźni i aby zachować równowagę, na niektórych retritach pula miejsc jest zarezerwowana przez jakiś czas dla mężczyzn.

Dyscyplina i etykieta na retricie – nasze retrity to nie manewry wojenne. Nie budzimy się o 4.30, nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale dla dobra wszystkich uczestników i sprawnego przebiegu retritów prosimy, aby retritowicze przestrzegali pewych zasad – należą do nich: punktualność (np przy przychodzeniu na zajęcia), cisza/milczenie w okresach praktykowania ciszy, pomoc w przygotowywaniu posiłków itd.

Dojazd – na koszt własny. Zwykle (w 95% przypadków) kilka osób jedzie na retrit własnymi samochodami i to wystarcza, aby wszyscy się z nimi zabrali (pierwszeństwo mają jednak maty, poduszki i zakupy/jedzenie) 😉 Na tydzień przed retritem, kiedy mamy już dokładny spis uczestników, wysyłamy numer telefonu poszczególnych kierowców osobom-pasażerom, można zadzwonić i się umówić na dojazd i powrót (i złożyć się na paliwo). W przypadkach, gdy nie starcza miejsca, albo osoby dojeżdżą z innych miast, staramy się w miarę możliwości odbierać uczestników z dworców/przystanków (po umówieniu).

Oczekujemy, że osoba przyjeżdżająca na retrit, przyjeżdża na całość (tzn nie dojeżdża później, nie wyjeżdża wcześniej i nie odwiedza cioci mieszkającej w pobliskim miasteczku podczas) 😉 Jeśli masz wyjątkową sytuację, i nie możesz być na całości, a chcesz jechać, zgłoś to organizatorowi (retrity@gmail.com), żeby zobaczyć, czy jest taka możliwość.

Osoby mające problemy psychiczne, przebyte lub obecne choroby psychiczne prosimy o poinformowanie organizatora (dyskrecja zapewniona). Warto także podzielić się jakimikolwiek innymi obawami lub pytaniami co do retritu z organizatorami. Albo je rozwiejemy albo potwierdzimy 😉

Na terenie ośrodka i w okolicy prosimy o całkowite niekorzystanie z telefonów i internetu. Prosimy o powyłączanie wszystkich urządzen, żeby sobie odpoczęły, a my z nimi. Istnieje możliwość podania numeru telefonu do organizatora rodzinie, znajomym itp, aby mogli się skontaktować w razie nagłej potrzeby. (Numer telefonu podajemy uczestnikom retritu w mejlu organizacyjnym.) W ten sposób możemy wyłączyć komórkę na czas trwania retritu i mieć święty spokój 🙂

Retrity nie mają charakteru komercyjnego – część płacona gospodarzom pokrywa koszty noclegu (i ewentualnie gotowania) – płacimy im bezpośrednio / a druga część (darowizna na rzecz fundacji) pokrywa koszty jedzenia i gotowania, a także koszty retritu dla organizatorów, prowadzących, kucharza i ewentualnie gości(a) z zagranicy (a także koszty ich dojazdu/lotu).  Również w tym mieszczą się koszty przewozu poduszek do medytacji, mat i innych rzeczy wspólnie używanych. Wszelkie nadwyżki z retritu na koncie fundacji przeznaczone są na koszty prowadzenia ośrodka oraz działalności statutowej fundacji.