Fundacja EkoRozwoju - miejsce spotkań Triratny we Wrocławiu

Medytacja Wrocław, buddyzm Wrocław, ul. Św.Wincentego 25A

Medytacja Wrocław, buddyzm Wrocław, kursy medytacji

Jeśli chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji lub dowiedzieć czegoś więcej na temat buddyzmu to serdecznie zapraszamy. Nie musisz się w żaden sposób specjalnie przygotowywać, nie musisz nic przynosić. W naszych ośrodkach nie ma presji na zostanie buddystą – możesz przyjść na samą medytację.

Triratna to ruch buddyjski, który naucza tradycyjnej medytacji w sposób odpowiadający naszym czasom. Uczymy dwóch form medytacji buddyjskiej:

  • Pierwsza to uważność oddychania, pomagająca osiągnąć wewnętrzny spokój, wyciszyć się, zrelaksować, odstresować, rozluźnić.
  • Druga medytacja to rozwijanie życzliwego i przyjaznego nastawienia dla siebie i innych. Pomaga to nam w każdej sytuacji w życiu codziennym. Życie staje się prostsze, piękniejsze, słoneczniejsze, a my sami pewniejsi siebie i radośniejsi.

Do naszych ośrodków w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu przychodzą studenci i emeryci, ludzie pracujący w różnych zawodach, posiadający rodziny i bezdzietni, cykliści i zmotoryzowani, Polacy (zobacz naszą wspólnotę) i cudzoziemcy (strona Triratny z języku angielskim).

Program – medytacja Wrocław, Fundacja EkoRozwoju ul. Św. Wincentego 25A.

Spotkania Triratny we Wrocławiu odbywają się z grubsza raz w miesiącu w EkoCentrum Wrocław ul. św. Wincentego 25A, 50-252 Wrocław – uwaga po wejściu na podwórko kierujemy się schodami w dół do lokalu w suterenie. Podczas spotkań można się nauczyć medytacji (na zmianę uczymy medytacji uważności oddechu oraz metta bhawana – rozwijanie życzliwości dla siebie i innych), posłuchać wykładu i wziąć udział w dyskusji po wykładzie.

Zajęcia prowadzą wymiennie: Śāntaka, Jinaraja, Nityabandhu oraz Patryk – Polacy (a Jinaraja to Szkot) praktykujący medytację od lat, buddyści z Triratny w Krakowie. Zajęcia są na razie prowadzone ,,z doskoku” tzn. prowadzący przyjeżdżają raz w miesiącu na sobotnie popołudnie, aby je poprowadzić. Spotkania są otwarte dla wszystkich.

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne organizowane przez naszą wspólnotę.

 

medytacja Wrocław, buddyzm Wrocław

Fundacja EkoRozwoju ul. Św. Wincentego 25A, miejsce czwartkowych spotkań i medytacji Triratny – buddyzm Wrocław.

 

 

Zapraszamy na najbliższe spotkanie i medytację w sobotę 19 sierpnia

Każdy z nas ceni sobie spokój jednakże niewiele osób wie, gdzie znaleźć jego trwałe źródło. W trakcie spotkania przyjrzymy się jak buddyzm postrzega umysł i jego centralną rolę w drodze do spokoju.

12.30 – 14.00 wprowadzenie do medytacji + wspólna medytacja

14.00 – 14.30 przerwa na herbatę

14.30 – 16.00 wykład + dyskusja „Samsara i Nirwana – droga do trwałego spokoju”

16.15 -17.00 Wspólna medytacja + pytania związane z medytacją

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych rozwojem, medytacją, nie trzeba zostawać buddystą. 
Można przyjść na całość spotkania lub tylko na jego część, ale prosilibyśmy o „trzymanie się” godzin rozpoczęcia poszczególnych „bloków”. Będziemy wdzięczni za 20 zł na pokrycie kosztów.

Zapraszamy i do zobaczenia! W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego kontakt@buddyzm.info.pl