Chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji? Zapraszamy!

Medytacja Warszawa, buddyzm Warszawa Praga, ul. Kępna 6, czwartek wieczór.

Medytacja Warszawa,
buddyzm Warszawa,
kursy medytacji

Jeśli chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji lub dowiedzieć czegoś więcej na temat buddyzmu to serdecznie zapraszamy. Nie musisz się w żaden sposób specjalnie przygotowywać, nie musisz nic przynosić. W naszych ośrodkach nie ma presji na zostanie buddystą – możesz przyjść na samą medytację.

Triratna to ruch buddyjski, który naucza tradycyjnej medytacji w sposób odpowiadający naszym czasom. Uczymy dwóch form medytacji buddyjskiej:

 • Pierwsza to uważność oddychania, pomagająca osiągnąć wewnętrzny spokój, wyciszyć się, zrelaksować, odstresować, rozluźnić.
 • Druga medytacja to rozwijanie życzliwego i przyjaznego nastawienia dla siebie i innych. Pomaga to nam w każdej sytuacji w życiu codziennym. Życie staje się prostsze, piękniejsze, słoneczniejsze, a my sami pewniejsi siebie i radośniejsi.

Do naszych ośrodków w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu przychodzą studenci i emeryci, ludzie pracujący w różnych zawodach, posiadający rodziny i bezdzietni, cykliści i zmotoryzowani, Polacy (zobacz naszą wspólnotę) i cudzoziemcy (strona Triratny z języku angielskim).

Nowy kurs buddyzmu

Zapraszamy na nowy, 8-tygodniowy kurs „Podróż z przewodnikiem – praktyczny kurs oświecenia” w czwartki od 4 stycznia do 22 lutego 2018, w godzinach 19.15-21.00. W trakcie kursu nauczymy się jak praktycznie stosować etapy rozwoju duchowego; integracja, pozytywne emocje, duchowa śmierć, duchowe narodziny, duchowa receptywność w codziennym życiu.

Podczas trwania kursu oprócz nauczania w dniu spotkań uczestnicy otrzymają instrukcję – praktykę domową, którą będą wykonywać we własnym zakresie pomiędzy spotkaniami. Będziemy też mieć czas na pytania i wspólną dyskusję dotyczącą praktyki. Każde zajęcia będą się składały z części praktycznej (wspólna medytacja o godz.19.15) jak i teoretycznej.

Książka (podręcznik) do kursu w formacie .doc do pobrania za darmo tutaj: Podróż i przewodnik – (uwaga, książka nie przeszła jeszcze ostatecznej korekty).

Więcej informacji

triratna.warszawa@gmail.com

 

 

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne organizowane przez naszą wspólnotę.

medytacja Warszawa, buddyzm Warszawa
Stowarzyszenie Remus, ul. Kępna 6, miejsce czwartkowych spotkań i medytacji Triratny w Warszawie – buddyzm Warszawa.

Program – medytacja Warszawa Praga,
ul. Kępna 6, czwartek wieczór.

Kursy medytacji oraz wykłady buddyzmu odbywają się w każdy czwartek wieczorem przy ulicy Kępnej 6 (siedziba teatru Remus na starej Pradze), domofon 145. Zajęcia prowadzi Śāntaka (Polak mieszkający na co dzień w Krakowie).

 • 17.30 – 18.00 drzwi otwarte – zapraszamy na herbatę, zapoznanie się. Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 17.30 a 18.00 (i nie dzwonić później niż 18.00).
 • 18.00 – 19.00 Wprowadzenie do medytacji uważności oddychania lub metta bhawana (medytacja życzliwości). Jest to wstęp do medytacji w pigułce dla tych, którzy nigdy nie medytowali lub dla tych, którzy chcą sobie technikę przypomnieć lub po prostu przyjść i posłuchać wprowadzenia do medytacji.
 • 19.00 – 19.15 Przerwa na herbatę, czas kiedy można przyjść na drugą część wieczoru lub wyjść po pierwszej części. Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 19.00 a 19.15 (i nie później niż 19.15).
 • 19.15 – 20 Wspólna medytacja (już bez wprowadzenia)
 • 20.00 – 20.15 Przerwa na herbatę
 • 20.15 – 21 Wykład na temat buddyjski i rozmowa.

Prosimy Was o datki na pokrycie kosztów 10 zł za pierwszą część od 18-19, a 20 zł za drugą część lub za cały wieczór. Bardzo serdecznie was zapraszamy jeśli macie czas i ochotę wspólnie pomedytować, napić się herbaty i porozmawiać o rzeczach ważnych i ważniejszych, poznać nowych ludzi.

Retrit medytacyjny w Falenicy 24-26 listopad 2017 (pt-niedz)

 

Temat: „Medytacja czyli jak znaleźć spokój w codziennym życiu”
Prowadzenie: Śantaka
Kiedy: 24-26 listopad (od piątku 18.00 do niedzieli 13.00)
Gdzie: Falenica Związek Buddystów Zen
Koszt: 250 zł

Zapraszamy do zapisów na: retrity@gmail.com

Zapraszamy na najbliższe spotkanie i medytację w czwartek 18 stycznia.

 • W pierwszej części w godzinach 18.00 – 19.00 nauka i medytacja dla początkujących.
 • W drugiej części spotkania 19.15 – 21.00 trzeci tydzień 8 tygodniowego kursu „Podróż z przewodnikiem – Praktyczny kurs oświecenia” Tematem będzie umysł a pozytywne emocje. Od 19.15 – 20.00 sesja medytacji.
 • Zajęcia poprowadzi Śāntaka (ordynowany buddysta z Krakowa).