Prośba o wsparcie naszej fundacji i działalności Sanghaloki

W wyjątkowym czasie zamknięcia Sanghaloki stacjonarnej i zaprzestania prowadzenia zajęć w Krakowie i w Warszawie, przenosimy się do sieci. Chcemy aby prowadzone przez nas wykłady online były dostępne dla jak najszerszego grona odbiorców, dlatego udostępniamy je wszystkim zainteresowanym. Nadal jednak, mimo zamkniętego ośrodka ponosimy koszty związane z jego prowadzeniem, z prowadzeniem fundacji i osobowe. Prosimy więc o wpłacanie datków na nasze konto. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę w formie jednorazowego przelewu lub - jeszcze lepiej - w formie stałego zlecenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie za Wasz odzew od czasu, gdy ruszyliśmy z Sanghaloką online. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy stoimy teraz przed sporymi wyzwaniami i że niektórzy z Was nie mogą nas wesprzeć finansowo i to jest zupełnie ok. Bądźcie z nami, słuchajcie wykładów na żywo i dawajcie o sobie znać. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu i dzięki Waszej obecności możemy działać dalej i dzielić się z Wami Dharmą.

Darowiznę możesz przekazać za pomocą szybkiej płatności lub poprzez przelew bankowy:

Fundacja Przyjaciele Buddyzmu
86 1140 2004 0000 3002 7834 5456, mBank
Tytuł wpłaty np: DAROWIZNA – Sanghaloka online.

Od 12 marca odwołujemy kursy medytacji i buddyzmu prowadzone na Kępnej 6.

 

Ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego odwołujemy czwartkowe zajęcia prowadzone w Warszawie. O wznowieniu poinformujemy Was na stronie i na naszym fb. W między czasie zapraszamy Was serdecznie do udziału w zajęciach prowadzonych na żywo online na facebooku Sanghaloki.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce!
Santaka i Nityabandhu

Medytacja Warszawa,

buddyzm Warszawa,
kursy medytacji

Jeśli chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji lub dowiedzieć czegoś więcej na temat buddyzmu to serdecznie zapraszamy. Nie musisz się w żaden sposób specjalnie przygotowywać, nie musisz nic przynosić. W naszych ośrodkach nie ma presji na zostanie buddystą – możesz przyjść na samą medytację.

Triratna to ruch buddyjski, który naucza tradycyjnej medytacji w sposób odpowiadający naszym czasom. Uczymy dwóch form medytacji buddyjskiej:

  • Pierwsza to uważność oddychania, pomagająca osiągnąć wewnętrzny spokój, wyciszyć się, zrelaksować, odstresować, rozluźnić.
  • Druga medytacja to rozwijanie życzliwego i przyjaznego nastawienia dla siebie i innych. Pomaga to nam w każdej sytuacji w życiu codziennym. Życie staje się prostsze, piękniejsze, słoneczniejsze, a my sami pewniejsi siebie i radośniejsi.

Nowy kurs buddyzmu w czwartki 

 

Zapraszamy w każdy czwartek na kursy buddyzmu.  

Obecnie zapraszamy na cykl spotkań „Żyć uważnie”, w oparciu o książkę autorstwa Sagharakszity o tym samym tytule do pobrania za darmo tutaj http://www.buddyzm.info.pl/wp-content/uploads/2018/06/Zyc-uwaznie-Sangharakszita.pdf Sangharakszita wskazuje na potrzebę zintegrowania nawet najbardziej zaawansowanych i wysublimowanych praktyk medytacyjnych ze zwykłym, w pełni przeżywanym ludzkim życiem i konieczność osadzenia ich w tym kontekście.

Podczas trwania kursu oprócz nauczania w dniu spotkań uczestnicy otrzymają instrukcję – praktykę domową, którą będą wykonywać we własnym zakresie pomiędzy spotkaniami. Będziemy też mieć czas na pytania i wspólną dyskusję dotyczącą praktyki. Każde zajęcia będą się składały z części teoretycznej (wykład i rozmowa o godz.19.15) jak i praktycznej (wspólna medytacja o godz.20.30)

Można przychodzić na dowolną część wieczoru i kiedy ma się czas. Nie trzeba być na każdych zajęciach.

Więcej informacji:
triratna.warszawa@gmail.com

medytacja Warszawa, buddyzm Warszawa
Stowarzyszenie Remus, ul. Kępna 6, miejsce czwartkowych spotkań i medytacji Triratny w Warszawie – buddyzm Warszawa.

Do naszych ośrodków w Warszawie i Krakowie przychodzą studenci i emeryci, ludzie pracujący w różnych zawodach, posiadający rodziny i bezdzietni, cykliści i zmotoryzowani, Polacy (zobacz naszą wspólnotę) i cudzoziemcy (strona Triratny z języku angielskim).

Program – medytacja Warszawa Praga,

ul. Kępna 6, czwartek wieczór.

Kursy medytacji oraz wykłady buddyzmu odbywają się w każdy czwartek wieczorem przy ulicy Kępnej 6 (siedziba teatru Remus na starej Pradze), domofon 145 (budynek w podwórzu po prawej) Zajęcia prowadzi Śāntaka (Polak mieszkający na co dzień w Krakowie).

  • 17.30 – 18.00 drzwi otwarte – zapraszamy na herbatę, zapoznanie się. Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 17.30 a 18.00 (i nie dzwonić później niż 18.00).
  • 18.00 – 19.00 Wprowadzenie do medytacji uważności oddychania, metta bhawana (medytacja życzliwości), świadomości ciała. Jest to wstęp do medytacji w pigułce dla tych, którzy nigdy nie medytowali lub dla tych, którzy chcą sobie technikę przypomnieć lub po prostu przyjść i posłuchać wprowadzenia do medytacji.
  • 19.00 – 19.15 Przerwa na herbatę, czas kiedy można przyjść na drugą część wieczoru lub wyjść po pierwszej części. Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 19.00 a 19.15 (i nie później niż 19.15).
  • 19.15 – 20.15 Wykład na temat buddyjski i rozmowa.
  • 20.30 – 21.15 Wspólna medytacja (już bez wprowadzenia)

Prosimy Was o datki na pokrycie kosztów 10 zł za pierwszą część od 18-19, a 20 zł za drugą część lub za cały wieczór. Bardzo serdecznie was zapraszamy jeśli macie czas i ochotę wspólnie pomedytować, napić się herbaty i porozmawiać o rzeczach ważnych i ważniejszych, poznać nowych ludzi.

Nasz profil na facebooku

Profil grupy warszawskiej Triratny na facebooku. Zobacz bieżące informacje.

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne

Czwartkowe zajęcia zostały zawieszone do odwołania

 • 18-19 wprowadzenie do medytacji (nauka+praktyka)

 • 19.15-20.15 buddyjski wykład i rozmowa

 20.30-21.15 wspólna medytacja dla wszystkich, bez prowadzenia