Chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji? Zapraszamy!

Medytacja Warszawa, buddyzm Warszawa Praga, ul. Kępna 6, czwartek wieczór.

Medytacja Warszawa,
buddyzm Warszawa,
kursy medytacji

Jeśli chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji lub dowiedzieć czegoś więcej na temat buddyzmu to serdecznie zapraszamy. Nie musisz się w żaden sposób specjalnie przygotowywać, nie musisz nic przynosić. W naszych ośrodkach nie ma presji na zostanie buddystą – możesz przyjść na samą medytację.

Triratna to ruch buddyjski, który naucza tradycyjnej medytacji w sposób odpowiadający naszym czasom. Uczymy dwóch form medytacji buddyjskiej:

 • Pierwsza to uważność oddychania, pomagająca osiągnąć wewnętrzny spokój, wyciszyć się, zrelaksować, odstresować, rozluźnić.
 • Druga medytacja to rozwijanie życzliwego i przyjaznego nastawienia dla siebie i innych. Pomaga to nam w każdej sytuacji w życiu codziennym. Życie staje się prostsze, piękniejsze, słoneczniejsze, a my sami pewniejsi siebie i radośniejsi.

Do naszych ośrodków w Warszawie i Krakowie przychodzą studenci i emeryci, ludzie pracujący w różnych zawodach, posiadający rodziny i bezdzietni, cykliści i zmotoryzowani, Polacy (zobacz naszą wspólnotę) i cudzoziemcy (strona Triratny z języku angielskim).

Nowy kurs buddyzmu

od 4 października – 20 grudnia, 10tyg. w czwartki

Zapraszamy w każdy czwartek od 4 października do 20 grudnia (11 października, 1 oraz 29 listopada zajęcia nie odbędą się) na nowy, 10-tygodniowy kurs „Podstawy buddyzmu Budda, Dharma, Sangha”, w trakcie którego postaramy się w sposób praktyczny poznać postać i ideał Buddy, Dharmę naukę prowadzącą do wolności oraz Sanghę, wspólnotę tych, którzy praktykując Dharmę  w kierunku tej wolności zmierzają. Materiał do kursu znajdziecie do pobrania za darmo pod tym linkiem: Podstawy buddyzmu – Budda Dharma Sangha.
Podczas trwania kursu oprócz nauczania w dniu spotkań uczestnicy otrzymają instrukcję – praktykę domową, którą będą wykonywać we własnym zakresie pomiędzy spotkaniami. Będziemy też mieć czas na pytania i wspólną dyskusję dotyczącą praktyki. Każde zajęcia będą się składały z części praktycznej (wspólna medytacja o godz.19.15, po której można wyjść) jak i teoretycznej (wykład i rozmowa o godz.20.00)

Można przychodzić na dowolną część wieczoru i kiedy ma się czas. Nie trzeba być na każdych zajęciach.

Więcej informacji:
triratna.warszawa@gmail.com

Nasz profil na facebooku

Profil grupy warszawskiej Triratny na facebooku. Zobacz bieżące informacje.

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne organizowane przez naszą wspólnotę.

Program – medytacja Warszawa Praga,
ul. Kępna 6, czwartek wieczór.

Kursy medytacji oraz wykłady buddyzmu odbywają się w każdy czwartek wieczorem przy ulicy Kępnej 6 (siedziba teatru Remus na starej Pradze), domofon 145. Zajęcia prowadzi Śāntaka (Polak mieszkający na co dzień w Krakowie).

 • 17.30 – 18.00 drzwi otwarte – zapraszamy na herbatę, zapoznanie się. Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 17.30 a 18.00 (i nie dzwonić później niż 18.00).
 • 18.00 – 19.00 Wprowadzenie do medytacji uważności oddychania lub metta bhawana (medytacja życzliwości). Jest to wstęp do medytacji w pigułce dla tych, którzy nigdy nie medytowali lub dla tych, którzy chcą sobie technikę przypomnieć lub po prostu przyjść i posłuchać wprowadzenia do medytacji.
 • 19.00 – 19.15 Przerwa na herbatę, czas kiedy można przyjść na drugą część wieczoru lub wyjść po pierwszej części. Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 19.00 a 19.15 (i nie później niż 19.15).
 • 19.15 – 20 Wspólna medytacja (już bez wprowadzenia)
 • 20.00 – 20.15 Przerwa na herbatę
 • 20.15 – 21 Wykład na temat buddyjski i rozmowa.

Prosimy Was o datki na pokrycie kosztów 10 zł za pierwszą część od 18-19, a 20 zł za drugą część lub za cały wieczór. Bardzo serdecznie was zapraszamy jeśli macie czas i ochotę wspólnie pomedytować, napić się herbaty i porozmawiać o rzeczach ważnych i ważniejszych, poznać nowych ludzi.

medytacja Warszawa, buddyzm Warszawa
Stowarzyszenie Remus, ul. Kępna 6, miejsce czwartkowych spotkań i medytacji Triratny w Warszawie – buddyzm Warszawa.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie i medytację w czwartek 15 listopada .

 • W pierwszej części w godzinach 18.00 – 19.00 nauka i medytacja dla początkujących.
 • W drugiej części spotkania 19.15 – 20.00 wspólna medytacja bez prowadzenia.
 • W trzeciej części spotkania 20.00 – 21.15 „Budda, Dharma, Sangha, kurs podstaw buddyzmu”
 • Zajęcia poprowadzi Śāntaka.