Chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji? Zapraszamy!

Medytacja Warszawa, buddyzm Warszawa Praga, ul. Kępna 6, czwartek wieczór.

Od 12 marca odwołujemy kursy medytacji i buddyzmu prowadzone na Kępnej 6.

 

Ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego odwołujemy czwartkowe zajęcia prowadzone w Warszawie. O wznowieniu poinformujemy Was na stronie i na naszym fb. W między czasie zapraszamy Was serdecznie do udziału w zajęciach prowadzonych na żywo online na facebooku Sanghaloki.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce!
Santaka i Nityabandhu

Medytacja Warszawa,

buddyzm Warszawa,
kursy medytacji

Jeśli chcesz przyjść pierwszy raz i nauczyć się medytacji lub dowiedzieć czegoś więcej na temat buddyzmu to serdecznie zapraszamy. Nie musisz się w żaden sposób specjalnie przygotowywać, nie musisz nic przynosić. W naszych ośrodkach nie ma presji na zostanie buddystą – możesz przyjść na samą medytację.

Triratna to ruch buddyjski, który naucza tradycyjnej medytacji w sposób odpowiadający naszym czasom. Uczymy dwóch form medytacji buddyjskiej:

  • Pierwsza to uważność oddychania, pomagająca osiągnąć wewnętrzny spokój, wyciszyć się, zrelaksować, odstresować, rozluźnić.
  • Druga medytacja to rozwijanie życzliwego i przyjaznego nastawienia dla siebie i innych. Pomaga to nam w każdej sytuacji w życiu codziennym. Życie staje się prostsze, piękniejsze, słoneczniejsze, a my sami pewniejsi siebie i radośniejsi.

Nowy kurs buddyzmu w czwartki 

 

Zapraszamy w każdy czwartek na kursy buddyzmu.  

Obecnie zapraszamy na cykl spotkań „Żyć uważnie”, w oparciu o książkę autorstwa Sagharakszity o tym samym tytule do pobrania za darmo tutaj http://www.buddyzm.info.pl/wp-content/uploads/2018/06/Zyc-uwaznie-Sangharakszita.pdf Sangharakszita wskazuje na potrzebę zintegrowania nawet najbardziej zaawansowanych i wysublimowanych praktyk medytacyjnych ze zwykłym, w pełni przeżywanym ludzkim życiem i konieczność osadzenia ich w tym kontekście.

Podczas trwania kursu oprócz nauczania w dniu spotkań uczestnicy otrzymają instrukcję – praktykę domową, którą będą wykonywać we własnym zakresie pomiędzy spotkaniami. Będziemy też mieć czas na pytania i wspólną dyskusję dotyczącą praktyki. Każde zajęcia będą się składały z części teoretycznej (wykład i rozmowa o godz.19.15) jak i praktycznej (wspólna medytacja o godz.20.30)

Można przychodzić na dowolną część wieczoru i kiedy ma się czas. Nie trzeba być na każdych zajęciach.

Więcej informacji:
triratna.warszawa@gmail.com

medytacja Warszawa, buddyzm Warszawa
Stowarzyszenie Remus, ul. Kępna 6, miejsce czwartkowych spotkań i medytacji Triratny w Warszawie – buddyzm Warszawa.

Do naszych ośrodków w Warszawie i Krakowie przychodzą studenci i emeryci, ludzie pracujący w różnych zawodach, posiadający rodziny i bezdzietni, cykliści i zmotoryzowani, Polacy (zobacz naszą wspólnotę) i cudzoziemcy (strona Triratny z języku angielskim).

Program – medytacja Warszawa Praga,

ul. Kępna 6, czwartek wieczór.

Kursy medytacji oraz wykłady buddyzmu odbywają się w każdy czwartek wieczorem przy ulicy Kępnej 6 (siedziba teatru Remus na starej Pradze), domofon 145 (budynek w podwórzu po prawej) Zajęcia prowadzi Śāntaka (Polak mieszkający na co dzień w Krakowie).

  • 17.30 – 18.00 drzwi otwarte – zapraszamy na herbatę, zapoznanie się. Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 17.30 a 18.00 (i nie dzwonić później niż 18.00).
  • 18.00 – 19.00 Wprowadzenie do medytacji uważności oddychania, metta bhawana (medytacja życzliwości), świadomości ciała. Jest to wstęp do medytacji w pigułce dla tych, którzy nigdy nie medytowali lub dla tych, którzy chcą sobie technikę przypomnieć lub po prostu przyjść i posłuchać wprowadzenia do medytacji.
  • 19.00 – 19.15 Przerwa na herbatę, czas kiedy można przyjść na drugą część wieczoru lub wyjść po pierwszej części. Uwaga: aby nie zakłócać już toczących się zajęć z medytacji prosimy przychodzić punktualnie między 19.00 a 19.15 (i nie później niż 19.15).
  • 19.15 – 20.15 Wykład na temat buddyjski i rozmowa.
  • 20.30 – 21.15 Wspólna medytacja (już bez wprowadzenia)

Prosimy Was o datki na pokrycie kosztów 10 zł za pierwszą część od 18-19, a 20 zł za drugą część lub za cały wieczór. Bardzo serdecznie was zapraszamy jeśli macie czas i ochotę wspólnie pomedytować, napić się herbaty i porozmawiać o rzeczach ważnych i ważniejszych, poznać nowych ludzi.

Nasz profil na facebooku

Profil grupy warszawskiej Triratny na facebooku. Zobacz bieżące informacje.

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne

Czwartkowe zajęcia zostały zawieszone do odwołania

 • 18-19 wprowadzenie do medytacji (nauka+praktyka)

 • 19.15-20.15 buddyjski wykład i rozmowa

 20.30-21.15 wspólna medytacja dla wszystkich, bez prowadzenia