Kurs medytacji maj- czerwiec 2017 (piątki, Krk)

8 tygodniowy kurs medytacji 2 stopnia w oparciu o etykę buddyjską.

12 maj – 30 czerwiec

piątki 18.30 – 20.30

Sanghaloka, Augustiańska 4, Kraków

lotos

Zapraszamy wszystkie osoby zaznajomione z praktyką uważności oddychania oraz metta bhawana na 8 tygodniowy kurs pogłebiający medytację. Nieobcym być może jest nam fakt, że nauczyliśmy się techniki, nawet udaje nam się regularnie medytować a cały czas odczuwamy, że “medytacja idzie nam po grudzie”. Jednym z powodów mogą być nieuświadomione energie naszego umysłu, które wydaje nam się, że niosą nas w kierunku przeciwnym od przez nas zamierzonego. Tradycyjnie praktyka etyki jest nieodzownym fundamentem medytacjji. Sangarakszita (nauczyciel i założyciel Triratny) niejednokrotnie podkreślał, że gdybyśmy w codziennym życiu więcej uwagi poświęcali etyce, to siadając do medytacji, po chwili przygotowania i rozluźnienia, automatycznie bylibyśmy w stanie osiągnąć głębsze stany medytacyjnej absorbcji – dhjany.

W trakcie kursu przyjrzymy się pięciu zasadom etyki buddyjskiej oraz nauczymy się ich kultywowania w medytacji jak i życiu codziennym. Kurs będzie miał charakter praktyczny, opierający się o medytację jak i część teoretyczną wyjaśniającą zastosowanie etyki buddyjskiej w medytacji i poza nią. Uczestnicy kursu otrzymają instrukcje dotyczące wykorzystania danej zasady etycznej i będą na jej podsatawie praktykować w domu. Każdy tydzień będzie miał towarzyszący aspekt refleksji, np. jaki jest związek pomiędzy moją potrzebą bezpieczeństwa (międzyinnymi zaspokajaną poprzez dostatek materialny) a potrzebą więzi z innymi ludźmi, ze światem, z życiem?

Tydzień 1

Wprowadzenie do pięciu wskazówek etycznych.

Tydzień 2

Kultywowanie życzliwości

Tydzień 3

Kultywowanie szczdrości

Tydzień 4

Kultywowanie prostoty, zadowolenia, spokoju

Tydzień 5

Kultywowanie szczerości i autentyczności

Tydzień 6

Kultywowanie życzliwej i harmonijnej komunikacji

Tydzień 7

Kultywowanie czystości i jasności umysłu

Tydzień 8

Kultywowanie etyki, medytacji, mądrości

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych rozwojem osobistym, pogłębieniem medytacji. Mimo, że opiera się on o etykę buddyjską wierzymy, że jest on przydatny dla każdego bez względu na światopogląd.

Liczba miejsc ograniczona (15).
Numer konta: 94 1240 4533 1111 0000 5431 4669
Fundacja Przyjaciele Buddyzmu – (Pekao SA) – z dopiskiem: DAROWIZNA KURS PIĄTKI Maj 2017
Zapraszamy do zapisów :)