Fundacja EkoRozwoju - miejsce spotkań Triratny we Wrocławiu

ul. Św.Wincentego 25A, Wrocław

Medytacja i buddyzm we Wrocławiu

Medytacja i buddyzm we Wrocławiu. Witamy na wrocławskiej stronie Triratny! Triratna to międzynarodowy ruch starający się przekazywać żywe nauki buddyjskie w sposób odpowiadający naszym czasom. Jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto żebyś przeczytał/a te informacje.  Więcej informacji o Triratnie tu i  twww.thebuddhistcentre.com.

Następne spotkanie we Wrocławiu: 10 czerwca 2017

Spotkania Triratny we Wrocławiu odbywają się z grubsza raz w miesiącu (kalendarz poniżej) w EkoCentrum Wrocław ul. św. Wincentego 25A, 50-252 Wrocław – uwaga po wejściu na podwórko kierujemy się schodami w dół do lokalu w suterenie. Podczas spotkań można się nauczyć medytacji (na zmianę uczymy medytacji uważności oddechu oraz metta bhawana – rozwijanie życzliwości dla siebie i innych), posłuchać wykładu i wziąć udział w dyskusji po wykładzie.

Zajęcia prowadzą wymiennie: Śāntaka, Jinaraja, Nityabandhu oraz Patryk – Polacy (a Jinaraja to Szkot) praktykujący medytację od lat, buddyści z Triratny w Krakowie. Zajęcia są na razie prowadzone ,,z doskoku” tzn. prowadzący przyjeżdżają raz w miesiącu na sobotnie popołudnie, aby je poprowadzić. Spotkania są otwarte dla wszystkich, nie trzeba być buddystą, golić głowy ani zgadzać się ze wszystkim.

Następne spotkanie we Wrocławiu: 10 czerwca 2017

Poniżej program, informacje, zaproszenie:

Bez względu na to czy kogoś znamy czy też nie, możemy być pewni, że każdy chce być szczęśliwy i nikt nie chce cierpieć. Ilu z nas jednak wie, gdzie szczęścia szukać i jak być szczęśliwymi. W trakcie spotkania zastanowimy się co Buddyzm ma do zaoferowania.

Program 10.6.2017

12.30 – 14.00 wprowadzenie do medytacji uważność oddychania + wspólna medytacja

14.00 – 14.30 przerwa na herbatę

14.30 – 16.00 wykład + dyskusja „Recepta na szczęście”

16.15 -17.00 Wspólna medytacja + pytania związane z medytacją

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych rozwojem, medytacją, nie trzeba być buddystą

Można przyjść na calość spotkania lub tylko na jego część, ale prosilibyśmy o „trzymanie się” godzin rozpoczęcia poszczególnych „bloków”

Będziemy wdzięczni za dowolne datki na pokrycie kosztów.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Można przyjść na całość spotkania lub tylko na jego część, ale prosimy, żeby trzymać się godzin rozpoczęcia. Będziemy wdzięczni za datki 10 zł na pokrycie kosztów. Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia! Kontakt z nami: kontakt@buddyzm.info.pl

Pierwszy raz u nas?

Informacje dla osób, które pierwszy raz chcą nas odwiedzić. Zapraszamy!

Sangha

Ludzie tworzący wspólnotę. Poznaj nas!

Retrity

Wyjazdy medytacyjne organizowane przez naszą wspólnotę.