Kursy buddyzmu w Krakowie X – XII 2016

KURS BUDDYZMU POZ. 1 DLA NOWYCH OSÓB – PONIEDZIAŁKI

i KURS BUDDYZMU POZ. 2 – WTORKI

SANGHALOKA (Kraków, Augustiańska 4) X – XII 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kurs buddyzmu poziom 1 – poniedziałki, 17 X – 19 XII 2016

KURS ETYKI BUDDYJSKIEJ. Kurs rozpoczyna się 17 X, ale można dołączyć w każdym momencie trwania kursu. Nie ma zapisów. Nie musisz nic wiedzieć o buddyzmie ani być buddystą ani nie oczekujemy, że się staniesz. Prosimy o datek w wys. 10zł za wieczór. Kurs zakłada znajomość medytacji metta bhawana i uważność oddechu. Jesli nie znasz tych medytacji, to przyjdź najpierw w środę na wprowadzenie (jeśli nie możesz w środy, skontaktuj się z nami kontakt@buddyzm.info.pl

Format każdego wieczoru – drzwi otwarte o 18.30 (zapraszamy) – medytacja o 19.00 – przerwa 19.50 – 20.00 (możliwość wejścia/wyjścia) – po przerwie: wykład + dyskusja, ćwiczenia, rozmowy w grupach itp – zakończenie o 21.00. Prowadzenie: Nityabandhu.

Tematyka kursu: Etyka i medytacja buddyjska to trening służący rozwojowi ludzkiej świadomości. Dzięki temu treningowi stajemy się nie tylko ,,lepszymi ludźmi” w jakimś ogólnym, rozmytym, niewiele znaczącym sensie, nie tylko rozwijamy swoją świadomość, ale zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. To się przekłada na zrozumienie, że jesteśmy tym, co robimy. Każda nasza myśl, wypowiedź i działanie tworzą nas i zmieniają. Poprzez praktykę etyki otwierają nam się oczy na piękno życia i ludzi, nasz umysł staje się jaśniejszy (bardziej jak laser niż migocząca, słaba żarówka), uwalniamy się od poczucia winy i konwencji, jesteśmy zadowoleni i dumni z siebie (w pozytywnym sensie), pewniejsi siebie. Tematyka kursu obejmuje m.in. następujące obszary: etykę naturalną i konwencjonalną, etyka buddyjska etyką intencji, czym jest karma w buddyzmie, etyczne wskazówki buddyjskie itp. Będzie trochę teorii, ale głównie dużo praktycznych przykładów i rozmów. Zapraszamy wszystkich ciekawych i chętnych na wykłady i do rozmowy.

Kurs buddyzmu poziom 2 – wtorki, od 18 X – 20 XII 2016

Kurs dla osób, które brały udział w kursie poniedziałkowym Buddyzm poziom 1.

Format każdego wieczoru – drzwi otwarte o 18.30 (zapraszamy) – medytacja o 19.00 – przerwa – wykład po angielsku z tłumaczeniem + dyskusja w grupach (jedna grupa polsko-, druga angielsko-języczna) – zakończenie o 21.15. Prowadzenie: Jinaraja i Nityabandhu.

październik

18 X – warsztaty medytacji (metta)

25 X – ,,Łańcuchy, którymi jesteśmy przykuci” – buddyjska nauka o 10 Łańcuchach (dzielących nas od Oświecenia), cz. 1

listopad

1 XI – ,,Łańcuchy, którymi jesteśmy przykuci” – buddyjska nauka o 10 Łańcuchach (dzielących nas od Oświecenia), cz. 2

8 XI – ,,Łańcuchy, którymi jesteśmy przykuci” – buddyjska nauka o 10 Łańcuchach (dzielących nas od Oświecenia), cz.3

15 XI – Ścieżka Tantry – cz. 1

22 XI – gościnny wykład Ratnaguny o mahajanie, sutrach mahajany, skąd się wzięli ci różni buddowie i ich ,,krainy”? — na przykładzie Buddy Amitabhy i jego Czystej Krainy pod nazwą Sukhavati

29 XI – Ścieżka Tantry – cz. 2 – Padmasambhawa i demony Tybetu.

grudzień

6 XII – Ścieżka Tantry – cz. 3 – Symbole tantryczne, wadżra itd

13  XII – Ścieżka Tantry – cz. 4 – studiowanie wersów z buddyzmu tantrycznego

20 XII — warszataty medytacyjne i/lub podsumowanie roku